niejedno męskie wnętrze już tu oglądaliśmy.
dziś kolejne, ze Sztokholmu, z eleganckiej dzielnicy Östermalm.
piękne i harmonijne. pełne światła i znakomitych mebli oraz dzieł sztuki.

jego właściciel i zarazem twórca apartamentu to spore zaskoczenie, przynajmniej przy pierwszym spotkaniu. bo gdy zajrzymy na jego instagram, widzimy prawdziwego profesjonalistę.

zacznijmy jednak od wnętrza. zostało ono całkowicie odnowione. zmieniono jego plan. położono nową dębową podłogę w jodełkę. kuchnia z Ikea zyskała bardziej luksusową odsłonę dzięki dodaniu marmurowego blatu i ściany, ale też złotej lampy Gubi.

apartament wyposażono we współczesne meble, jak i design vintage – meble z lat 30. i 50. XX wieku.
całość spaja stonowana, łagodna, skandynawska paleta barw.

ten apartament stworzył dla siebie Frederik Karlsen – stylista, projektant wnętrz i mebli, kolekcjoner.
jego miłość do designu i projektowania rozpoczęła się w amerykańskim college’u. wcześniej, od małego, zajmował się zupełnie czymś innym, w żadnym stopniu nie związanym ze sztuką: grał w golfa. jednak w czasie pobytu w Stanach odkrył dla siebie zupełnie nową pasję, która pochłonęła go bez reszty i stała się nowym zawodem.

Frederik założył własną firmę i dziś projektuje między innymi dla takich marek jak Fritz Hansen czy Hästens. zajmuje się również renowacją i projektowaniem wnętrz w Sztokholmie, Nowym Jorku, Londynie czy Paryżu.

lubi nabywać zarówno piękne przedmioty, jak i nieruchomości. daje im nowe życie i oddaje w dobre ręce nowych właścicieli. nie pozbywa się tylko jednego: książek o designie, architekturze i sztuce, które czyta z przyjemnością i które są dla niego nieustającą inspiracją do pracy.

jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjeć tego apartamentu lub wnętrza jakie projektuje Frederik, koniecznie zajrzyj na jego instagram.

fot. bo-bedre.no_Birgitta Wolfgang