Nockeby to dzielnica Sztokholmu, w której przyjemnie byłoby zamieszkać.
pod warunkiem, że marzy nam się duży dom, bliskość natury i mieszkanie z dala od centrum miasta.

mieszkali w śródmieściu i w zasadzie nie planowali przeprowadzki. jednak rodzina miała się powiększyć, znajomi mieszkali niedaleko, a oni pewnego zimowego popołudnia spacerowali krętymi uliczkami, mijając domy z ogrodami poczuli harmonię, spokój tego miejsca. przypadkiem znalazł się dom do kupienia. emocje wzięły górę i mija im właśnie dziesięć lat w pięknej willi z lat 20. XX wieku.

zapytacie kim są w takim razie jej właściciele. Anna Lenskog Belfrage jest właścicielką Futurniture – dużej agencji komunikacyjnej, która specjalizuje się w obsłudze marek zajmujących się projektowaniem, aranżacją wnętrz, architekturą; jednym z jej wieloletnich klientów jest IKEA. Anna od lat tworzy treści i zdjęcia na blogu Ikea Life, współpracuje z najlepszymi stylistkami i fotografami wnętrzarskimi.
w Nockeby mieszka z mężem i dziećmi.

 

 

 

 

przestronny, stylowy dom pozwala Annie także na pracę w domu. łatwo jej tu znaleźć miejsce do stworzenia małego krajobrazu wewnętrznego, ułożenia małej martwej natury, a dzięki dużej piwnicy może zmieniać aranżacje tak często jak potrzeba. różne rzeczy przynosi do domu, niczym pies patyki ze spaceru, i albo wykorzystuje od razu albo przechowuje na później.

dom ma duże okna, piękne parkiety, lustrzane drzwi. jest klasyczny, a to pozwala na różne szaleństwa.
właściciele cenią sobie sztukę, lubią ładne lampy i roślinność. wszystkie te elementy ubierają ich dom, nadają charakteru. inspiruje ich włoski styl urządzania wnętrz, stare przedmioty, ale też tradycyjna, mieszczańska estetyka szwedzkiego domu.

a ten niezwykły tajemniczy obraz nad sofą to fotografia Denise Grundstein, którą dostali jako prezent ślubny.

 

 

 

 

 

 

 

fot. elledecoration.se_Ragnar Ómarsson