oto adres będący jednym z najbardziej luksusowych i prestiżowych. w samym sercu miasta, przy Place Vendôme mieści się legendarny Hotel Ritz. ikona Paryża.

powstał blisko 120 lat temu, w 1898 roku, założony przez szwajcarskiego hotelarza Césare Ritza, we współpracy z szefem kuchni Augustem Escoffierem. szybko stał się najmodniejszym adresem paryskiej socjety. spotykali się tutaj i zatrzymywali najznamienitsi goście z całego świata, by wymienić Coco Chanel, Ernesta Hemingwaya, Marcela Prousta, Francisa Scotta Fitzgeralda czy Marlenę Dietrich.

pod koniec lat 70. tracący na prestiżu hotel kupił egipski businessman, Mohamed Al-Fayed. nowy właściciel przywrócił blask temu miejscu, powiększył, odnowił hotel, by znów mógł błyszczeć prawdziwym blaskiem.

 

hotel ritz1

 

hotel ritz2

 

za fasadą XVIII-wiecznej kamienicy kryją się pałacowe wnętrza.
obecnie hotel to łącznie 142 pokoje i apartamenty, restauracja, kawiarnia, bar.
u swych początków był to jeden z pierwszych hoteli, który zaoferował swoim gościom pokoje z łazienką, telefon i elektryczność w każdym pokoju.

ponownie otworzył swoje drzwi w czerwcu tego roku, po czteroletniej przerwie remontowej i renowacyjnej, jaka nastąpić musiała po pożarze w 2012 roku.

 

hotel ritz21

 

by zobaczyć jak wygląda luksus w najdoskonalszym wydaniu, zajrzyjmy do środka.
jest niezwykle elegancko, wytwornie, glamour, a zarazem komfortowo.
oto klasyczne wnętrza dopracowane w każdym calu: kryształowe żyrandole, stiukowe dekoracje, złote ramy, miękkie fotele obite szlachetnymi tkaninami, wyrafinowane wzory tapet, piękne stare meble, stonowana, szlachetna paleta barw. wszystko to tworzy niezwykłą harmonię.

 

hotel ritz3

 

hotel ritz4

 

hotel ritz5

 

hotel ritz6

 

hotel ritz7

 

hotel ritz8

 

hotel ritz9

 

hotel ritz10

 

hotel ritz11

 

hotel ritz12

 

hotel ritz13

 

hotel ritz14

 

hotel ritz15

 

hotel ritz16

 

hotel ritz17

 

hotel ritz18

 

hotel ritz20

fot. via: vogue.com.au