Ingarö to szwedzka wyspa w prowincji Sztokholm, na Archipelagu Sztokholmskim, który to odwiedzamy w ostatnim czasie z dużym upodobaniem (polecam kilka wcześniejszych notek, warto zajrzeć).

tutaj, w Ingarö, swój letni dom mają Jenny i Johan, para stojąca za kreatywnym studiem Dry.
tak, to właśnie idealne miejsce z zewnątrz i wewnątrz na fajny wakacyjny czas. sami zobaczcie.

 

dry home7

 

to lokalizacja, która pozwala się wyłączyć, wylogować ze świata – coraz częściej takich właśnie miejsc nam pilnie potrzeba. zapomnieliśmy już jak odpoczywać, nie wyobrażamy sobie życia bez telefonu, social mediów – to jakieś szaleństwo. z dala od miasta łatwiej jest wrócić do tego czym jest życie, do wolniejszego rytmu, spokojnej rozmowy. jest czas na patrzenie w niebo, marzenie, czytanie, kochanie… na mnóstwo rzeczy.

początkowo to był projekt Johana, który chciał wrócić na wieś, w rodzime strony. marzył mu się stary wiejski dom, ale w końcu stanęło na całkiem nowym domu, który jakiś czas wcześniej po prostu… narysował i opisał sam sobie. i naprawdę bardzo się zdziwił, kiedy jakiś czas później stanął przed tym właśnie domem. dziś żartuje, że trzeba uważać, czego sobie życzymy bo lubi się to spełniać!

 

dry home1

 

dry home2

 

dry home3

 

dry home4

 

dry home5

 

słońce budzi ich rano i wraz z ptakami towarzyszy porannej kawie. czas płynie wolno. zioła rosną w donicach, pachnie lawenda. można popływać w jeziorze albo wypłynąć łódką dalej.

ich dom jest jasny, pełen światła i tego, co lubią najbardziej: książek, fotografii, przedmiotów.
spory drewniany taras na zewnątrz to idealne miejsce na przyjęcia czy wieczorne spotkania.

 

dry home8

fot. residencemagazine.se