wprawdzie kolejna duńska opowieść miała czekać na czas po weekendzie i dobrze zaczynać nowy tydzień, ale ja czekać nie mogę! a to dlatego, że właśnie dostałam piękne zdjęcia, którymi po prostu muszę się już dziś podzielić.

 

 

fot. Rune Lundoe, stylizacja Agata Ziółkiewicz

ok, podzielić, ale i pochwalić. oto właśnie przed wami moja pierwsza samodzielna stylizacja. dla &tradition. bardzo mi się ta praca spodobała, już czekam na kolejne tego typu zadania. mam nadzieję, że i wam te dwa obrazy przypadną do gustu. na zdjęciach m.in. fotel Catch Jaime Hayona i stołek barowy Raft projektu Norm.

ale wróćmy do początku. (choć 'początek’ to dość niefortunne określenie, ponieważ kolejność opowieści jest tak chaotyczna, że trudno się połapać kiedy i gdzie byliśmy. ale cierpliwości – ta układanka zostanie w końcu złożona w jeden obraz).

to był dzień bodajże ostatni w Kopenhadze. zawitaliśmy w &tradition.
po drewnianych schodach, szeroką klatką schodową weszliśmy do sporej jasnej przestrzeni, która aż zapraszała do tego by… fotografować. jak się potem okazało przestrzeń służy nie tylko jako pracownia projektowa, biuro, ale też studio fotograficzne. i w tym studio mogliśmy popracować z profesjonalnym fotografem. ale o tym za chwilę.

&tradition to młoda firma w duńskim i międzynarodowym świecie designu. młoda, ale bardzo wyrazista i już rozpoznawalna. jestem pewna, że wielokrotnie widzieliście ich meble, lampy czy całe stylizacje. dużą uwagę przykładają do prezentacji swojej idei oraz produktów, tworząc obrazy minimalistyczne, wysmakowane, bardzo skandynawskie w duchu i niemal ponadczasowe.

&tradition powstała w 2010 roku. idea jest prosta: połączenie tradycji i innowacji. to dlatego znajdziemy tam zarówno lampy z lat 30. jak i najnowsze projekty współczesnych projektantów. Arne Jacobsen, Jorn Utzon, Benjamin Hubert, Norm Architects, Sophie Refer, Pernille Vea, Mia Hamborg, a ostatnio także dołączyli KiBiSi i Jaime Hayon.
’chcemy mieć łączność ze starymi mistrzami, a jednocześnie dać przestrzeń nowym projektantom by zdefiniowali co będzie klasykiem w przyszłości. widzimy pokrewieństwo pomiędzy starymi mistrzami, którzy byli w awangardzie w swoich czasach a młodymi projektantami tworzącymi ikony dzisiejszych czasów’. te słowa wypowiedział Martin Kornbek Hansen, właściciel i założyciel firmy i one najlepiej definiują &tradition.

po prezentacji firmy głos zabrała grafik i stylistka Stine Langvad, współpracująca zarówno z &tradition, jak i z duńską edycją 'Elle Decoration’. opowiedziała nam o swojej pracy, o poszukiwaniu inspiracji i tworzeniu okładek dla 'Elle Decoration’.
a później… a później przyszedł czas na nas – silną grupę blogerów z Europy. zadanie proste: z wybranych produktów stworzyć autorską stylizację, którą następnie sfotografuje Rune Lundoe, ceniony fotograf, także współpracujący z &tradition.

kreatywna grupa nie kazała się zbyt długo prosić. kto nie stylizował – fotografował, dlatego też można podejrzeć nasze działania na instagramie.

 

fot. instagram_&tradition

a oto efekty naszej pracy.

 

fot. Rune Lundoe, stylizacja: Emma

 

fot. Rune Lundoe, stylizacja: Desiree

 

fot. Rune Lundoe, stylizacja: Igor

 

fot. Rune Lundoe, stylizacja: Nina

 

fot. Rune Lundoe, stylizacja: Gerard

 

fot. Rune Lundoe, stylizacja: Anna 

 

fot. Rune Lundoe, stylizacja: Allan

także z Danii:
– duński wieczór
– o miłości, koszu i wyzwaniach
– Montana: prostota i funkcjonalność
luksus po duńsku

I like design na facebooku – zapraszam.