to dom pełen miłości.
miłości do designu.
miłości do koloru.
miłości do Vernera Pantona.

dwupoziomowe mieszkanie znajduje się w Vesterbro, w Kopenhadze. to apartament o łącznej powierzchni 128m2. zajmuje je Mikkel Borg Bjergs wraz z żoną Pernille i ich dzieckiem.
to mieszkanie prawdziwego pasjonata wzornictwa autorstwa Pantona. w dodatku kogoś, kogo stać było na to, by ulubionymi meblami, lampami, projektami tego słynnego projektanta wypełnić swoją domową przestrzeń.
efekt? wart zauważenia i obejrzenia.
a do tego zagadka: ile projektów Pantona umiesz rozpoznać na zdjęciach?

 

 

 

 

 

oprócz projektów swojego rodaka Pantona, Mikkel posiada także przedmioty projektu Joe Colombo, Achille Castiglioni, Eero Saarinena, Eero Aarnio, a także współczesne wzornictwo z firmy Hay czy Kartell.
jego żona kolekcjonuje japońską ceramikę.

 

 

 

 

ale nawet jeśli nie potrafimy zidentyfikować klasyków designu, to w oczy rzuca się kolor. kolor w takiej funkcji jaką lubię. jest dodatkiem (co prawda bardzo znaczącym), nie dominuje przestrzeni, ale ją ubiera, kształtuje, nadaje styl. a styl Mikkela to barwne lata 60., 70. i 80. kolory są wyraziste, konkretne, soczyste. czerwień, pomarańczowy, zieleń, fiolet, granatowy. tło siłą rzeczy musi pozostać neutralne, białe. a kolor niesie radość, siłę, optymizm.

 

fot. bobedre.dk

a co z tym piwem o którym mowa w tytule? piwo, to poza Pantonem, druga wielka pasja Mikkela. piwem zajmuje się zawodowo, na co dzień. jest browarnikiem, współwłaścielem firmy Mikkeller, posiada bary w Kopenhadze, San Francisco i Bankoku.
piwo i design – nie najgorsze to połączenie, prawda?

I like design na facebooku – zapraszam.