kim jest Sophia Roe? przyznam, że nie miałam pojęcia. nazwisko Roe kojarzyłam (słusznie) z Kopenhagą i designem, ale jakoś mało konkretnie. to tylko dowód na to, że nie jestem fashionistką i na instagramie nie śledzę modowych kont, a wnętrzarskie.

Sophia Roe to duńska influencerka (ponoć jedna z najbardziej znanych) i stylistka. jej instagram zatem to nie zabawa, ale poważny biznes. oto przed nami współczesna duńska przedsiębiorcza i stylowa dziewczyna. cechuje ją minimalizm, doskonałe łączenie klasyki i najnowszych trendów. o sobie mówi, że ma męski styl, ale to nie do końca prawda.

nie będziemy jednak oceniać tu stylu ubierania się młodej Dunki, za to z przyjemnością zajrzymy do jej kopenhaskiego mieszkania. z całą pewnością znakomite wyczucie stylu, dobór tonacji kolorystycznej, jak i dodatków sprawdza się także we wnętrzu – oto najlepszy tego przykład. całość jest wyrafinowana i elegancka.

do swojego niedużego apartamentu Sophie wybrała tylko trzy: biel, czerń i beż. kolorem uzupełniającym jest zieleń i drobne akcenty dodatków.

w kolorze zieleni jest tu przyciągająca oko sofa Togo Ligne Roset, która od jakiegoś już czasu przeżywa swój wielki powrót i jest obecnie najmodniejszą sofą ostatnich miesięcy, a zarazem zapowiada jeden z trendów nowego roku: powrót lat 70. tuż obok niej projekt twórcy Bauhausu – Waltera Gropiusa – czarno-biały fotel 51.

mieszkanie jest przestronne, pełne światła i przestrzeni do przechowywania – to atuty tego miejsca, które bardzo ceni sobie jej właścicielka.

ale tak jak stylizacja byłaby niepełna bez dodatków i biżuterii, tak wnętrze nie byłoby całkiem ubrane bez lamp i dekoracji. u Sophii znajdziemy wazony Louise Roe i Ricka Owensa oraz lampy projektu Henry’ego Wilsona (ta miedziano-złota zachwyca). od Louise Roe jest również stół w jadalni w zestawie z krzesłami Gubi – projekt Komplot Design. w mieszkaniu znajdziemy tu też kilka elementów vintage, które ocieplają wnętrze.

Louise Roe to młoda duńska marka wnętrzarska, powstała w 2010 roku. Louise, mama Sophie i twórczyni marki, projektuje i oferuje meble i dodatki do wnętrz. są eleganckie, minimalistyczne, proste. ale o tym wkrótce.

fot. Mikey Estrada_bo-bedre.no