nie, nie chodzi o jeden ze stanów Ameryki Północnej.
Montana to duńska firma produkująca meble.

 

 

jednym z przystanków naszej designerskiej wycieczki było miejsce nieco oddalone od centrum miasta. wjechaliśmy w teren doków, starych magazynów portowych, gdzie teraz lokują się przeróżne firmy, także te związane z wyposażeniem wnętrz. nasze kroki skierowaliśmy do showroomu Montany.

 

 

 

przywitał nas serdecznie Joakim Lassen, projektant i właściciel. pokrótce opowiedział o swojej firmie, o projektantach i o tym co proponują swoim klientom. nie wiem czy znacie Montanę. dla mnie, przyznaję, była to nowość. dlatego pozwólcie, że krótko wam opowiem o tym czym się w Montanie zajmują.

Montana powstała w 1982 roku. zajmuje się przede wszystkim produkcją i sprzedażą systemu przechowywania. zaprojektowany przez Petera J. Lassena modułowy system pozwala na meblowanie dowolnej przestrzeni w sposób niezwykle kreatywny. system Montany daje swobodę tworzenia zgodnie z własnymi potrzebami i osobowością. klient staje się twórcą. może sam dobrać wielkość, zestawienie, kolory modułów, którymi będzie meblował biuro czy przestrzeń domową. możliwości jest nieskończenie wiele. dodatkowo, całkiem niedawno, system wzbogacono o moduł, który jest systemem nagłaśniającym.

 

 

 

Montana proponuje także meble: stoły, krzesła, półki, biurka. firma jest producentem krzesła Tivoli zaprojektowanego przez Vernera Pantona (krzesło bardzo popularne, można je znaleźć w wielu miejscach w Kopenhadze), a także fotelem Bachelor, także autorstwa Pantona.

 

 

 

z fotelem Bachelor związane było kolejne zadanie dla naszej grupy blogerów. mieliśmy napisać krótką historię o tym kim jest Mr Bachelor. dla mnie był przystojnym, przemiłym, towarzyskim chłopakiem, który zaprasza do odpoczynku po długim dniu. takie skojarzenie być może pojawiło się wraz z dobrym winem, winogronami, pięknym słońcem i bliskością wody – ach, życie blogerki bywa zaskakująco przyjemne! – i tak powstał obraz Mr Bachelora, który tylko czeka na to, by nasze życie uczynić przyjemniejszym.

 

 

showroom Montany to inspirujące miejsce. betonowa podłoga, białe ściany i ciekawie zaarażowana przestrzeń. można tu obejrzeć przeróżne propozycje wykorzystania systemu Montana, usiąść na wybranych fotelach, znaleźć podpowiedź aranżacji dowolnej przestrzeni (mam nadzieję, że moje zdjęcia nieco oddają klimat tego miejsca).

 

 

 

 

 

 

fot. piece_of_glass/Agata Ziółkiewicz

I like design na facebooku – zapraszam.

także z Danii:
duński wieczór
o miłości, koszu i wyzwaniach