O blogu

I LIKE DESIGN to blog o designie, projektach, wnętrzach, pomysłach.
To jeden z pierwszych, a tym samym najstarszych, a być może i najlepszych, polskich blogów o designie i wnętrzach.

I LIKE DESIGN powstał pewnego zimowego popołudnia 2007 roku. Tak, to już prawie 16 lat! Blog miał być swego rodzaju notatnikiem, w którym zbieram inspiracje i piękne zdjęcia. Z czasem stał się czymś więcej: pasją i pracą.

Skandynawskie wzornictwo, minimalizm, prostota, biel i szarości.
Klasyka designu i nowe nazwiska projektowania.
Inspirujące wnętrza ze Skandynawii i innych części Europy, jak również zza oceanów: z USA czy Australii.
To zaledwie kilka wyznaczników tego co tu znajdziesz.

Uwielbiam piękne wnętrza. Interesuje mnie też to jak rzeczy są projektowane, jak pracują projektanci, co ich inspiruje, jak tworzy się nowa rzeczywistość. Z uwagą przyglądam się polskiemu designowi, czytam i recenzuję książki dotyczące wzornictwa, relacjonuję wydarzenia związane z designem.

W 2014 Miesięcznik Press w zestawieniu Top 10 blogów o designie umieścił ILD na miejscu piątym.

W 2013 roku duńskie targi wzornictwa Design Trade, obecnie northmodern, zaprosiły mnie jako jedyną reprezentantkę polskiej blogosfery wnętrzarskiej, na bliskie spotkanie z duńskim designem. To zdarzenie sprawiło, że zakochałam się jeszcze bardziej w skandynawskim wzornictwie.

I LIKE DESIGN obecny jest na facebooku, na instagramie, a także na pinterest. Wszędzie tam znaleźć można znalezione przeze mnie piękne kadry, ciekawe linki, interesujące projekty i dużo więcej. Zapraszam!

Blog I LIKE DESIGN od samego początku ma swego brata-bliźniaka – I LIKE PHOTO blog, który poświęcony jest drugiej mojej pasji – fotografii. Zapraszam!

translate