czy najważniejsze to zostać wiernym/wiernej sobie?
tak, choć to niełatwe.
tak, choć to ja zmienia się nieustannie pod wpływem nowych ludzi, spotkań, wrażeń, w miarę upływu czasu.
nie będę więc oglądać się na to co teraz w trendach, pozostanę wierna sobie. choć jestem już kimś innym niż ta dziewczyna, która zaczynała nieśmiało pisać bloga. ale nie o mnie ta strona, a o designie, o wnętrzach.

zaglądamy do letniego domu pewnej pary czterdziestolatków. mieści się on w Svärdsö, jednej z wysp Archipelagu Sztokholmskiego. umiejscowiony na wzniesieniu, z pięknym widokiem rozpościerającym się z okien. z pozoru zwyczajny, po szwedzku zwyczajny (jeśli wiesz co chcę powiedzieć), w rzeczywistości kryje w sobie dużo więcej.

jego właściciele, Teresa i Dennis, prowadzą firmy Aloud i Art of light w rodzimej Szwecji i w Norwegii.
ta pierwsza, założona przed Dennisa w 2008 roku, specjalizuje się w projektowaniu i dostarczaniu inteligentnych technologii dźwiękowych dla domu. zwykle mówiąc o wnętrzach opowiadamy o materiałach, kolorach, przestrzeni. tymczasem okazuje się, że dźwięk jest równie ważnym elementem współtworzącym dom.
dźwięk i światło. i dlatego powstała druga firma – Art of light.

swoje wieloletnie doświadczenie w dziedzinie dźwięku i światła, a także najnowocześniejszych, zaawansowanych technologii para postanowiła wykorzystać we własnym domu. podstawowym założeniem była jednak łatwość korzystania z tejże technologii. przydatna jest aplikacja w telefonie dzięki której cały dom jest w zasięgu ręki. pozwala ona zdalnie nie tylko monitorować dom w czasie nieobecności, ale też sterować oświetleniem, ogrzewaniem, chłodzeniem, wentylacją. w domu i jego otoczeniu zamontowano też głośniki, nigdzie nie widać jednak kabli, wszystko zostało dyskretnie ukryte.

dzięki technologii stworzono tu przestrzeń do odpoczynku. z całą pewnością, nawet bez najnowszej technologii, nadal byłoby to takie miejsce. piękne, utrzymane w stonowanej kolorystyce wnętrza, zaprojektowane przez Lottę Agaton uspokajają i odprężają. powstały jako przedłużenie zewnętrza, barwy zaczerpnięto z natury, koloru nieba i wody.

dodatkową ozdobą wnętrz są lampy niemieckiej firmy Occhio, której od niedawna Aloud jest oficjalnym przedstawicielem w Szwecji.

fot. Ragnar Omarsson, stylizacja: Lotta Agaton