Lappalainen to dwa w jednym: showroom wzornictwa vintage i pracownia artystyczna zarazem.
to także opowieść o miłości, twórczej współpracy i sile social mediów. to wszystko razem stworzyło markę, jej sukces, a także szczęśliwą rodzinę.

 

 

 

Rivka Baake i Wilfrid Kreutz spotkali się kilkanaście lat temu we Frankfurcie na wernisażu sztuki.
tak rozpoczęło się ich wspólne życie i tworzenie. stworzyli firmę zajmującą się wyszukiwaniem i sprzedażą przedmiotów vintage – znakomitych przykładów niemieckiego czy skandynawskiego wzornictwa. a dodatkowo powstało studio, które realizowało zlecenia na metaloplastykę.

z czasem para zaczęła realizować swoje projekty i dziś Lappalainen słynie przede wszystkim z mobili oryginalnej urody, jak również dodatków dla dekoracji domu. mobile, ta ulotna dekoracja, pasują idealnie zarówno do minimalistycznych wnętrz, jak i bardzo nowoczesnych przestrzeni.

 

 

kilka lat temu Rivka i Wilfrid zdecydowali się na przeprowadzkę. znaleźli stary ceglany budynek w Hanau, niedaleko Frankfurtu, i tu urządzili swój dom. ta postindustrialna przestrzeń to dwa przestronne poziomy, blisko 400 metrów kwadratowych do dyspozycji.

budynek podzielili: piętro to przestrzeń prywatna, parter to przestrzeń pracy.
na parterze znajduje się showroom marki Lappalainen, miejsce spotkań, a także warsztat.
mobile jakie tworzy się w tym miejscu powstają ręcznie, potrzeba przestrzeni i sporo tu narzędzi do obróbki metalu.

 

 

 

 

 

 

 

piętro to biała przestrzeń, w której znajduje się ponad 50 okien. mieszkanie właściciele pomalowali na biało.
mieści się tutaj między innymi przestronna jadalnia z kuchnią, pokój dzienny, miejsce zabaw dla dzieci, domowe biuro, jak i sypialnie.
mimo dużej przestrzeni jest tu domowo, przytulnie. ściany zdobią grafiki, plakaty, zdjęcia od Silke Bonde czy Rikke Kantinoski. wszędzie znaleźć można ich własne prace sprzedawane w Lappalainen, często to prototypy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. remodelista.com, lpln.de