by nabrać dystansu zajrzyjmy w kosmos.
konstelacje planet i gwiazd skutecznie odmienią naszą ziemską perspektywę.
cały czas mówię o designie, nie zmieniam tematu!

 

kaja skytte1

 

śledząc w social mediach ważne wydarzenia związane z wzornictwem znajduję nowe rzeczy, nowych projektantów, nowe inspiracje. właśnie zakończył się Formex czyli największe miejsce spotkań nordyckiego projektowania, czyli najkrócej mówiąc coś w rodzaju targów designu. to miejsce w skandynawskim świecie designu, któremu warto się przyglądać. Formex odbywa się dwa razy w roku: w styczniu oraz w sierpniu.

i dzięki Formexowi, ale też instagramowi i jego użytkownikom znalazłam pewną projektantkę. i już nawet mnie nie zdziwił fakt, że jest z Kopenhagi (jakoś duńskie inspiracje znajdują mnie same).

 

kaja skytte2

 

kaja skytte3

 

kaja skytte4

 

Kaja Skytte jest młodą projektantką, którą interesują formy przestrzenne.
zajmują ją materiały i ich interakcje z przestrzenią.
tworzy roślinne konstelacje planet (coś w rodzaju wiszącego ogrodu – kokedamy), ścienne struktury z lśniącego mosiądzu, kamienne rzeźby oraz mobile.
inspiracji dostarcza jej świat przyrody, kosmos, ale też plany europejskich ogrodów i parków.

 

kaja skytte5

 

kaja skytte6

 

kaja skytte7

 

prace Kai Skytte świetnie znajdują sobie miejsce w showroomach, jako dekoracja witryn wystawowych sklepów, ale też w biurach czy wnętrzach prywatnych. są coraz częściej zauważane przez stylistki i redakcje magazynów wnętrzarskich i doceniane. i obserwując rozwój projektantki w ciągu zaledwie kilku lat od ukończenia studiów można mieć nadzieję, że jeszcze wiele interesujących projektów przed nią.

 

kaja skytte8

 

kaja skytte9

fot. kajaskytte.dk