jak mieszkają projektanci Nipa Doshi i Jonathan Levien?

dwupoziomowe mieszkanie w Barbican Estate.
to ikona brutalistycznej architektury Londynu z lat 60. z zewnątrz surowa, raczej nieciekawa bryła, w środku tętni życiem. to właśnie miejsce wybrali sobie do zamieszkania brytyjscy projektanci, którzy wcześniej mieszkali w pofabrycznej przestrzeni na East Endzie.

 

DoshiLevien home1

 

DoshiLevien home2

 

DoshiLevien home3

 

to wygodne wnętrza pełne designu, zarówno mebli zaprojektowanych przez nich osobiście, jak i paru klasyków w najlepszym wydaniu. salon zdobi czarna sofa Mashmallow projektu George’a Nelsona i wykonana z drewnianej sklejki słynna szyna Eamesów, stworzona na zlecenie U.S. Navy, której rzeźbiarska forma czyni ją interesującą ozdobą ściany.

 

DoshiLevien home4

 

DoshiLevien home5

 

najbardziej lubią salon. to miejsce odpoczynku, zabawy z synem. to tu idealnie sprawdza się miękki dywan Rabari, jak i sofa czy fotele zaprojektowane dla Cappellini i Moroso.

dom jest też świadkiem rodzących się pomysłów do aktualnych zleceń, od projektów mebli po projekty opakowań, jak również polem eksperymentów, testów nowych produktów, przedmiotów.

 

DoshiLevien home6

 

DoshiLevien home7

 

oprócz własnych mebli, luster, plakatów, przedmiotów osobistych, sporo tu dzieł sztuki, grafik oraz fotografii autorstwa Sooni Taraporevali. całość wnętrz jawi się bardzo oryginalnie i wiele mówi zarówno o pracy, jak i pochodzeniu i zainteresowaniach mieszkańców.

wnętrze domowej pracowni jest uporządkowane i nieco ascetyczne, choć pełne inspiracji.
studio projektowe mieści się niedaleko.

 

DoshiLevien home9

 

DoshiLevien home8

 

DoshiLevien home10

fot. habitusliving.com, contemporaryau.com