jest dżungla w Kopenhadze.
ta miejska dżungla, urban jungle, o której pisałam niedawno. trend, który, jak się okazuje, dotyczy nie tylko przestrzeni mieszkalnych. dżungla dostępna dla każdego, kto zechce ją odwiedzić.

nazywa się Väkst.
to siostrzany projekt restauracji Host, należący do sieci Cofoco.

 

Vakst-cph1

 

za projekt Väkst odpowiedzialne jest studio Genbyg. wykorzystując materiały z odzysku –  stare drzwi, szafki na dokumenty czy też stare kanki do mleka (jako lampy!) – stworzyło wnętrza niebanalne, a zarazem zaskakujące swoją prostotą. ale nie recykling jest tu siłą, a zieleń!

to restauracja, która zajmuje dwa piętra. na tym wyższym mieści się… szklarnia. przeszklone ściany i duże okna wpuszczają do wewnątrz mnóstwo światła, które tak lubią i rośliny i ludzie. jest jasno, świeżo i przytulnie. rośliny doniczkowe są główną ozdobą wnętrza – zieleń wypełnia niemal każdy zakątek nie tylko górnego piętra, ale jest też obecna na dole, gdzie przechodzi w rodzaj miejskiego ogrodu.

 

Vakst-cph2

 

Vakst-cph3

 

Vakst-cph4

 

menu restauracji skomponowane jest głównie wokół warzyw i zmienia się sezonowo. restauracja zaprasza do cieszenia się smakami nordyckiej kuchni w swobodnej, nieoficjalnej atmosferze.
jeśli będziecie w Kopenhadze – zajrzyjcie koniecznie!
adres: Sankt Peders Stræde 34. 

 

Vakst-cph5

 

Vakst-cph6

 

Vakst-cph7

fot. via: em.residencemagazine.se