od zawsze byłam ciekawa jak mieszkają inni ludzie.
od jakiegoś czasu ciekawi mnie także jak mieszkają inni sławni ludzie.

prezentacje tych wnętrz często pojawiają się w przypadku gdy owa sławna osoba za chwilę pozbędzie się swego lokum, więc taka publikacja jest również, a może przede wszystkim reklamą (zobacz mieszkanie Annie Leibovitz). czasami na rynku nieruchomości pojawiają się domy słynnych aktorów, aktorek czy muzyków, co daje sposobność podejrzenia ich mieszkań. i tak niedawno na nowojorskim rynku pojawiło się mieszkanie Diane Keaton.

ale równie często jest tak, że ponieważ sławy mieszkają pięknie to chcą się tym pochwalić/podzielić.
tak z całą pewnością było z Lennym Kravitzem i jego paryskim apartamentem, jak i amerykańskim domem. podobnie z nowojorskim mieszkaniem Naomi Watts.

a bywa i tak, że nieważna jest ich motywacja, ważne jest wnętrze.
i to dlatego pojawiają się na I LIKE DESIGN.

 

stone home1

 

stone home3

 

u Sharon Stone jest tyleż pięknie co oryginalnie.

tę hollywoodzką posiadłość aktorka nabyła po sukcesie „Nagiego instynktu”, 25 lat temu. poniekąd z konieczności, bowiem gigantyczne zainteresowanie jakiego stała się centrum sprawiło, że zbyt wielu niepożądanych gości zaczęło krążyć wokół jej ówczesnego domu. potrzebowała nowego miejsca, z solidną bramą.

choć dom wygląda niczym jedna z budowli powstałych w Złotej Erze Hollywood, to był w budowie w czasie gdy Stone kupowała posiadłość. dzięki temu mogła wpłynąć na wygląd domu już na wczesnym etapie jego powstawania.

jakiś czas temu, na siłowni, Sharon poznała Douglasa Truesdale’a, projektanta wnętrz. na początku zaprzyjaźnili się, a po jakimś czasie aktorka poprosiła go o radę w kwestii materiałów do domku gościnnego. następnym wspólnym projektem stały się wnętrza domu aktorki.

ten dom to miejsce, które sporo mówi o Stone, osobie inteligentnej, twórczej, energetycznej, mamie trzech chłopców: Roana, Lairda i Quinna.

 

stone home4

 

stone home5

 

stone home6

 

stone home7

 

wnętrza są wygodne, a zarazem niebanalne.
pojawia się w nich mocny, zdecydowany kolor, dzieła sztuki – obrazy Jeana-Michaela Basquiata.
wystrój jest nowoczesny, z akcentami glamour, który przejawia się w dekoracjach i użytych materiałach. są jedwabne dywany czy lniane obicia sof. ozdobą są współczesne lampy wprost z holenderskiej marki Moooi. komfort zapewniają meble Minotti czy B&B Italia.

 

stone home9

 

stone home10

 

stone home11

 

stone home8

 

stone home2

fot. architecturaldigest.com