dzień dobry w Nowym Roku!
życzę Ci, by był on dla Ciebie dobry, po prostu.
by udało się nam przywrócić w sobie i sobie nawzajem nadzieję, obudzili marzenia na nowo, by stawały się one bliższe realizacji, byśmy byli znów blisko i byli zdrowi.

a rok który odszedł niekoniecznie był tak całkiem stracony. wydarzyło się z całą pewnością całe mnóstwo dobrych rzeczy, tylko trzeba je dostrzec. (takie ćwiczenie na nowy rok, by nie zgubić tego co było dobre).

nie zawsze jest tak, że coś mija bezpowrotnie. czasem trzeba przerwy.
by nadeszło nowe, zmiana. warto o tym pamiętać.

na nowy początek, nowy rok, zarówno kalendarzowy, jak i kolejny dla mnie, dla ciebie, dla tego bloga – potrzeba czegoś czystego, doskonałego. i dlatego zaglądamy do domu Yoanny Kulas w Winnetka, w stanie Illinois.
to wieś, przedmieścia Chicago, nieopodal jeziora Michigan. tyle okolica. a dom i jego wnętrza?

jasna i neutralna paleta kolorów, przestrzeń, drewno i doskonały design.
na pierwszy rzut oka myślimy o Skandynawii, ale niezupełnie. to nowoczesny, amerykański dom wiejski inspirowany stylem belgijskim. na swój sposób luksusowy, ale zarazem prosty, minimalistyczny.

w salonie słynna sofa i fotele Togo Ligne Roset, lampy Flos i dywany tkane w Turcji. w kuchni – ceramika Pieta Boona, belgijskiego projektanta. w sypialni meble projektu Paoli Navone, a w części łazienkowej piękna wolnostojąca wanna. ponadto w łazience polski akcent – ceramika Małgorzaty Bany.
w domu znajdziemy też sztukę wielkiego formatu: obrazy Marca Chagalla i Wesleya Kimlera.

a kim jest Yoanna? jest Polką, która w latach 90. wyemigrowała z kraju. była Miss Polonia 1988, modelka agencji Elite. wyszła za mąż, urodziła dwóch synów i obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych w tak pięknym domu.

fot. Belem Aquino via thedesignchaser.com, estliving.com, yoannakulas.com