nowy tydzień i nowy wakacyjny domek przed nami. po szwedzkiej serii, pora na Danię ulubioną.

Rørvig to nieduże nadmorskie miasteczko położone w północnej części wyspy Zelandia, na wschodzie Danii.
otoczone z trzech stron wodą, jest miejscem gdzie chętnie wynajmuje się domy na wakacje, spędzając je na świeżym powietrzu, w otoczeniu morza i przyrody.

 

Rorvig 1

 

Karina i Henrik nie chcieli wynajmować tu domu, ale marzyli, by go posiadać na własność. ale gdy go znaleźli, na początku wcale nie było różowo, wręcz przeciwnie. jednak byli zdeterminowani, zdecydowani i zmotywowani. kupili dom i zabrali się za jego gruntowną renowację.

miało powstać miejsce jasne, radosne i zapraszające do wypoczynku.
koniec z brzydkim dachem, brązowymi ścianami, starymi dywanami!
dom powoli zyskiwał nowe oblicze, nabierał kolorów, piękniał. dziś jest w nim miejsce także dla gości (odkąd dzieci rzadziej przyjeżdżają). drewniany podest zachęca by jak najwięcej czasu spędzać na zewnątrz.

 

Rorvig 2

 

Karina podpowiada jak taki domek dekorować: zaglądać na targi staroci, ale nie zagrać domu. zioła posadzić w cynowych formach, otaczać się zielenią. jeśli domek jest ciemny (czarny), niech takie też będą meble na zewnątrz. rozjaśniaj dodatkami: poduszkami, pledami, ale też ceramiką.

podpowiada też, że dobrym pomysłem jest zainstalowanie prysznica na dworze, nawet jeśli nie mamy domku nad morzem czy jeziorem – zawsze to miła ochłoda i orzeźwienie w upalny dzień.

wnętrze domu jest jasne, białe z delikatnymi dodatkami w błękicie czy beżu.

 

Rorvig 3

 

Rorvig 4

 

Rorvig 5

 

Rorvig 6

 

Rorvig 7

 

Rorvig 8

 

Rorvig 9

 

Rorvig 10

 

Rorvig 11

fot. lantliv.com