a może by tak rzucić to wszystko i… ruszyć w świat?
do tego przydałby się dom na kółkach.

to pomysł znakomity na wakacyjne podróże, zwłaszcza dla tych, którzy cenią wolność i lubią chodzić swoimi ścieżkami, wybierając mniej uczęszczane szlaki. z pewnością w niejednej głowie powstało marzenie, by niezależnie ruszyć na Zachód, na Wschód, na Południe, a może i na Północ.
a gdyby tak ruszyć się nie ruszając się z domu. paradoks? niekoniecznie.

 

drake1

 

drake2

 

ideą podstawową był kamper, żadna nowość, ale rozwinięcie tego pomysłu całkiem interesujące.
projekt nazywa się Drake i został stworzony przez Joni i Briana Buzarde na podstawie ich własnych doświadczeń mieszkania w tego rodzaju domu – przyczepie.

to dom minimalistyczny, a zarazem wygodny i oferujący wszelkie udogodnienia dla jego mieszkańców.
to przyczepa trzyosiowa, która z daleka przyciąga wzrok swoją bryłą i kolorem.
i niczym duńskie domki na lato, choć z zewnątrz czarna, w środku pełna światła i jasnego, ciepłego drewna.

 

drake3

 

drake4

 

drake6

 

prototypem Drake’a był Woody, który przeszedł szereg testów w trakcie przeprowadzki małżeństwa projektantów z Teksasu do Kolorado. wówczas sami przekonali się jakie rozwiązania najlepiej się sprawdzają jeśli chodzi o poczucie prywatności, funkcjonalność, pomysły na przechowywanie, hydraulikę, naturalne oświetlenie oraz aranżację wnętrza. był 2012 rok. trzeba było czasu, by opracować model idealny, czyli Drake’a.

przyczepa Drake zawiera dwie podwójne sypialnie na poddaszu, po obu stronach przyczepy. ponadto jest tu kuchnia, łazienka i salon. do przechowywania służą szafy, szuflady pod kanapą, a także miejsce pod sufitem.

 

drake7

 

drake8

 

drake9

 

drake10

 

drake11

 

według projektantów przyczepa nadaje się do podróżowania w różnych/każdych warunkach klimatycznych, zarówno tam, gdzie gorąco jak i tam gdzie zalega śnieg. ok, to gdzie jedziemy?

 

drake12

fot. Jeremy Gudac; via: yatzer.com