targi Maison&Objet w Paryżu już za chwilę. w tym roku Projektantem Roku ogłoszono japońskie studio Nendo, które od lat zachwyca swoją kreatywnością.
ich projekty są zaskakujące, intrygujące, czasem bardzo proste. Nendo projektuje wnętrza, meble, ceramikę, przeróżne przedmioty… właściwie niemal wszystko, a także… czekoladę.

 

 

jakiś czas temu zakochaliśmy się w ich czekoladowych kredkach (2007), później przyszedł czas na tubki farb o różnych smakach (2013), a teraz Nendo powraca do tej słodkiej materii. na paryskich targach zaprezentuje swoje pudełko czekoladek – Chocolatexture.
na zlecenie Maison&Objet zaprojektowali czekoladki w nietypowych kształtach. w każdym pudełku znajdzie się 9 różnych kostek (prawie kostek), różniących się między sobą fakturą i smakiem. nazwa każdej z kosteczek reprezentuje japońskie dźwięki określające ich fakturę.

 

 

 

 

przygotowano limitowaną edycję 400 pudełek, które będzie można kupić w trakcie trwania targów w Chocolatexture Lounge. to nie kawiarnia, ani wystawa, ani też instalacja. to miejsce doświadczania i cieszenia się projektami Nendo.
więcej o czekoladkach można przeczytać na stronie projektantów.
dla przypomnienia wcześniejsze projekty.

 

 

fot. nendo.jp

słodkiego weekendu!

I like design na facebooku – zapraszam.