w Sztokholmie dużo się teraz dzieje.
trwają bowiem targi mebli i oświetlenia, tydzień designu. targi otworzył duet projektantów GamFratesi, który w tym roku szwedzkie Elle Interior wyróżniło swoją nagrodą.

szwedzkie targi śledzę z uwagą w internecie, ale i poprzez instagrama, który dostarcza zdjęć i informacji w ilości przyprawiającej o zawrót głowy.
wczoraj zauważone lampki wrzuciłam na profil I like design na facebooku. w dużej mierze przyczyniło się to do nagłego wzrostu popularności bloga tamże.* miło mi więc przywitać wszystkich którzy całkiem niedawno dołączyli do grona tych, którzy wraz ze mną lubią design. Muminków ani hatifnatów nie będzie, ale piękne zdjęcia i skandynawski design i owszem.

 

 

garść nowości z &Tradition, duńskiej marki, która podbija serca nie tylko Skandynawów.
&tradition również jest obecne na szwedzkich targach.

nowy design ze starą duszą.
czy też może: nordyckie dziedzictwo we współczesnym designie.
nowa tradycja rodem z Kopenhagi.

 

 

 

 

 

fot. andtradition.com

warto zwrócić uwagę na kolory. to już nie tylko biele i szarości czy beże. jest delikatny róż, jest zieleń, ciemnogranatowy, pojawia się też żółty.

wiele z tych nowych projektów jest autorstwa Space Copenhagen (duet projektantów: Signe Bindslev Henriksen i Peter Bundgaard Rützou) którzy dołączyli do grupy współtworzących &tradition.
a więcej o &tradition tutaj.

I like design na facebooku – zapraszam.

* zwiększone (i to bardzo) zainteresowanie moim blogiem zawdzięczam nie tylko muminkowym lampom i hatifnatom. bardzo dziękuję również Jackowi Kłosińskiemu za wpisanie mojego bloga na listę kreatywnych miejsc w sieci, które warto śledzić czyli dodanie mnie do Nacji Kreacji. warto zajrzeć.