mieszkania projektantów to jedne z tych miejsc, gdzie z miłą chęcią i dużą ciekawością zaglądamy. podobnie jest z mieszkaniami przedstawicieli innych twórczych zawodów: stylistów, fotografów, malarzy, pisarzy… choć w zasadzie to nie zawód decyduje, a osobowość, wnętrze.
a żeby było jeszcze bardziej intrygująco tym razem, to zajrzymy do jednego z domów na wzgórzach Hollywood.

 

hollywood home1

 

zawsze mnie interesowało jak tam wyglądają mieszkania. czy są proste, w amerykańskim stylu, czy bardziej glamour czy może ekscentryczne, pełne wyszukanych przedmiotów o niespotykanych kształtach i równie niezwykłym pochodzeniu?

czytając o wielkich aktorkach i aktorach Hollywood, ikonach kina, ale też o reżyserach czy producentach – słowem o słynnym filmowym światku w tej nierealnej nieco, słonecznej, odległej Kalifornii – próbowałam sobie wyobrazić jak tam się żyje, jak mieszka. w jakim stylu? jakie są meble, dekoracje, kolory? czasem niektóre filmy biograficzne pomagały wyobraźni, choć pewnie w niejednym podziwiałam mistrzostwo dekoratorów wnętrz i scenografów, a nie autentyczne wnętrza. uważnie przyglądałam się też zdjęciom z życia gwiazd filmowych. i jak to w życiu: bywał zachwyt i bywało rozczarowanie.

z czasem zmieniły się moje pasje i zainteresowania. kinomanię i filmoznawstwo zamieniłam na wnętrza i design.
ale ciekawość pozostała. dlatego kiedy natrafiłam na parę projektantów amerykańskich, którzy na swojej stronie dzielą się także zdjęciami własnego domu, to wiedziałam, że choć częściowo ją zaspokoję.
właściciele nie są wprawdzie gwiazdami kina, a projektantami. a ich dom wygląda tak.

 

hollywood home2

 

hollywood home13

 

hollywood home3

 

hollywood home4

 

hollywood home5

 

hollywood home6

 

hollywood home7

 

hollywood home8

 

przyznacie, że jest oryginalnie?
mnie zachwyca przede wszystkim ogromna przestrzeń i jej podział.
fajnym rozwiązaniem jest przeszklona ściana, rozdzielająca kuchnię i jadalnię. podobają mi się poszczególne elementy wyposażenia wnętrza. a to lampy niczym jeżowce nad stołem w jadalni, a to niebieska szafka z siedziskiem, a to pomarańczowe wiosła nad kominkiem w salonie. oko przyciągają dekoracje ścian, fotografie, a także dekoracje podłogi – dywany. jest tu obszerna garderoba, jest basen. i choć dom raczej nie jest w moim stylu, to przyjemnie jest się rozejrzeć.

 

hollywood home9

 

hollywood home10

 

hollywood home11

 

hollywood home12

 

dom należy do Ryana Browna i Diego Monchampa z Brown Design Group. na co dzień zajmują się oni projektowaniem i sprzedażą wnętrz mieszkalnych i komercyjnych w regionie Los Angeles i Santa Barbara.

 

hollywood home14

fot. browndesigninc.com