kiedy dwa lata temu pisałam o 1 Festiwalu Tkanin tuż po jego zakończeniu, miałam nadzieję na ciąg dalszy. i nie tylko ja. wydarzenie było bowiem ogromnym sukcesem i wzbudziło spore zainteresowanie. a to dlatego, że tkanina okazała się być tematem fascynującym, pełnym wątków, nowoczesnym, tworzącym sieć powiązań, które znacząco wpływają na kształt świata w jakim żyjemy.

swego rodzaju kontynuacją festiwalu tkanin jest cykl Fabric Design.
z przyjemnością dziś informuję was o wydarzeniach jakie będą miały miejsce w Concordia Design już w przyszłym tygodniu. Fabric Design to na początek wykład – przyjdźcie koniecznie! – i warsztaty z tkaniną w roli głównej.

 

textiles1

 

textiles12

 

Tkanina to cicha bohaterka każdego dnia, widoczna, ale nieuświadomiona obserwatorka codzienności, szara eminencja designu.

Najnowszy cykl Fabric Design powstał z potrzeby pokazania potencjału projektowego i użytkowego, jaki na co dzień stwarza to wszechstronne tkackie tworzywo. Tkanina może być narzędziem pracy nie tylko projektantów, producentów i naukowców, ale również materiał artystycznej ekspresji artystów oraz innowatorów. Każde spotkanie z cyklu Fabric Design będzie miało swój temat przewodni – premierową edycję poświęcono trendom w branży tekstylnej.

 

textiles4

 

textiles7

 

textiles8

 

11 maja o godzinie 17:00 kuratorka i pomysłodawczyni projektu Małgorzata Bernady opowie o użyciu tkanin w przemyśle, medycynie, motoryzacji, a także o sposobach ich barwienia, przetwarzania, recyklingu, upcyclingu i redesignu. Poruszy m.in. temat tkanin inteligentnych i ich interakcji z tworzywem, reusingu, resources, nadruków typograficznych, 3d printingu, efektów gradientowych, elektroniki i światła w tekstyliach, DIY i projektowania fair trade.

 

textiles6

 

textiles9

 

textiles10

 

textiles11

 

textiles13

fot. via: pinterest.com

Warsztaty w ramach cyklu będą dotyczyły najważniejszych tekstylnych trendów.
Uczestnicy będą mogli stworzyć swoje własne wzory – panele tkaninowe wykorzystując materiały odpadowe; przekonać się, czym jest recykling nadając drugie życie bawełnianym koszulkom lub wystemplować swój własny wzór na tkaninie.
Wśród propozycji są warsztaty zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów i dzieci.

szczegóły wydarzenia tutajdo zobaczenia!

Fabric Design
11.05.2016. – 15.05.2016
Concordia Design. Poznań

 

840x465