Kina tworzy ceramikę. ma dziewczyna fantazję i nie obawia się wprowadzać swoich pomysłów w życie czy zamykać w konkretnych formach. a są to formy zaskakujące. przykład: miska na trzech palcach. surrealistyczne, ale miłe, prawda? (że pozwolę sobie zacytować bohaterkę 'Notting Hill’).

 

 

kubek też nie ma ucha, a ma za to trzy palce. inny kubek ma łazienkowy kurek retro zamiast ucha, jeszcze inny oplata złoty warkocz, a następny porastają kolce, bywa że złote. tu gra się nie tylko ze zmysłem wzroku, ale i dotyku. i z przyzwyczajeniami użytkownika.

 

 

na porcelanie zagościły mrówki, które przestrzeń dzbanka i czarek dzielą z pająkiem i muchą.
dla tych co lubią konkret, a nie jakieś angielskie five o’clock choćby i najbardziej ekscentryczne, projektantka proponuje cool set for vodka.
jest też wazon podwójny z motywem space invaders oraz bardzo oryginalny zestaw gry do madżonga. i seria mis i miseczek o nieregularnych liniach, które stworzą niecodzienny pejzaż na stole.

 

 

 

 

 

ale nie myślcie, że Kina Gorska, projektantka tejże ceramiki, ma tylko i wyłącznie szalone pomysły. w jej pracowni powstają też całkiem miłe i tradycyjne miski czy kubeczki. zresztą – sprawdźcie sami tutaj.

 

 

ceramikę Kiny można kupić w etsy albo w Pakamerze, a jej działalność można śledzić na facebooku.
warto, bo coś mi mówi, że mamy tu do czynienia z talentem, który pięknie się rozwija.

 

 

Kina Gorska ukończyła ASP we Wrocławiu. żyje pomiędzy Wrocławiem a Edynburgiem.
z dwójką przyjaciół prowadzi studio i galerię ceramiki.
jej ulubiony materiał to porcelana, ale nie zamyka się na inne możliwości twórczej wypowiedzi.

 

fot. KinaCeramicDesign

I like design na facebooku – zapraszam.