nie pytajcie proszę jak i kiedy minęły te dwa miesiące od czasu kiedy ostatnio tu pisałam. dzieje się tak wiele trudnych, niepokojących rzeczy, że człowiek nie ma zupełnie głowy, by pisać. i traci to sens niemal całkowicie, bo są sprawy ważniejsze. ale ponieważ nieco się uspokoiło (choć wcale nie jest ani dobrze ani tym bardziej normalnie), to postanowiłam dziś jednak wrzucić coś nowego.

aż dziwne, że jeszcze to się na I LIKE DESIGN nie pojawiło.
to niezwykłe miejsce, o którym wiem już od dawna i pewnie już się z nim spotkaliście.

schronienie. czyli Shelter.
pomysł powstał w Danii i tam też został zrealizowany.

to koncept firmy Vipp, specjalizującej się początkowo w wyposażeniu łazienki i kuchni, a dziś marki oferującej szeroką gamę produktów do wnętrza, z meblami, oświetleniem i ceramiką włącznie.

Vipp Shelter to 55 metrów kwadratowych, starannie zaprojektowanych w najmniejszym detalu.
dominuje antracytowa czerń i ogromne okna z pięknym widokiem.

przestrzeń dzienna to otwarta kuchnia wraz z jadalnią czy też pokojem dziennym – tu funkcje przechodzą płynnie jedna w drugą. wnętrze ogrzewa kominek, jest też ogrzewanie podłogowe. na tym samym poziomie jest też łazienka z prysznicem i sypialnia. na piętrze mieści się druga sypialnia, w której przez okna dachowe można obserwować nocne niebo albo wschodzące promienie słońca.

i tak naprawdę jest to ciekawy przypadek. bo z jednej strony patrząc to produkt: domek z prefabrykatów do kupienia, do tego w pełni wyposażony. wystarczy kawałek ziemi, najlepiej w lesie, nad jeziorem – piękne widoki, bliskość natury i spokój gwarantowane. a z drugiej to świetny zabieg marketingowy, rewelacyjna reklama, bo taki domek naprawdę stoi w szwedzkim lesie, nad jeziorem Immeln. i można go sobie wynająć na weekend lub dłużej. i w ten sposób firma też zarabia. bo klient kupując to wyjątkowe doświadczenie, jest jednocześnie zanurzony w świecie marki.

ale przyznajcie: o każdej porze roku takie miejsce – schronienie – by się przydało. tak by móc się wylogować z rzeczywistości, chwilami tak dziwnej i absurdalnej (by tak delikatnie to określić).

trzymajcie się ciepło i zdrowo!

fot. Vipp