lato w pełni. kto ma wakacje, z całą pewnością cieszy się z pięknej słonecznej pogody i korzysta ile wlezie. i słusznie. ale co mają zrobić mieszkańcy miasta, którzy nie są szczęśliwymi posiadaczami letniego domku albo chociaż małego ogródka?
zawsze jest jakieś wyjście. można wybrać się do parku albo na rowerową wycieczkę nad jezioro.
albo można na przykład urządzić sobie małą strefę odpoczynku na własnym balkonie.

 

balcony

 

tak, nawet wtedy, gdy jest on niewielki. to naprawdę nie jest specjalnie trudne. potrzebne będzie kilka poduszek, nieduży stolik (choć może i on niekonieczny?) i parę roślin. warto zwrócić uwagę na ładne donice, skrzynki, pojemniki. najlepiej wybrać naturalne materiały: drewno, ceramikę. unikajmy plastiku i tandety.

 

balcony1

 

balcony2

 

balcony4

 

balcony3

 

wiele można zrobić własnoręcznie, niekoniecznie od razu trzeba kupować. warto też przejrzeć różne pomysły na pinterest. zajrzeć również do piwnicy, schowka, zapytaj znajomych czy nie mają zbędnych doniczek albo i sadzonek. zapytaj w kwiaciarni czy sklepie z roślinami co najlepiej zniesie warunki jakie panują na twoim balkonie. z roślinnością można kolorystycznie zaszaleć albo i wybrać tylko dwa, trzy rodzaje, choćby miały to być tylko ozdobne trawy – dlaczego nie?

ktoś może pomyśli, że balkonem trzeba było się zająć już wiosną. jasne, ale i teraz nie jest za późno. nigdy nie jest za późno.
to co? kilka pomysłów podrzucam i do pracy! pięknych balkonów wam życzę!

 

 

balcony6

 

balcony11

 

balcony7

 

balcony8

 

balcony9

 

balcony10

 

balcony12

 

balcony14

 

balcony15

fot. via: pinterest.com