już w ten weekend otworzy się nowe, designerskie miejsce na mapie Poznania.
Concordia Design to miejsce działań kreatywnych, edukacyjnych i stymulujących rozwój biznesu, których wspólnym mianownikiem jest design.

fot. materiały prasowe Concordia Design

jedną z inicjatyw jest biuro projektowe MOA, które będzie platformą współpracy dla freelancerów, młodych projektantów i firm przemysłu kreatywnego.
projektanci MOA będą uczestniczyć w tworzeniu charakteru tego miejsca.
odwiedzający Concordia Design w Dniu Otwartym 26 listopada będą mogli spotkać twórców MOA oraz zobaczyć meble projektu Wojciecha Łaneckiego, dyrektora kreatywnego MOA. w przyszłym roku meble będą dostępne w sprzedaży w internetowym sklepie MOA .

Zarówno Concordia Design, jak i twórcy studia MOA mają swoją siedzibę oraz korzenie w stolicy Wielkopolski, gdzie innowacyjność i design są strategicznymi środkami rozwoju. To właśnie projekt futurystycznej kapsuły MOA promował Poznań na prestiżowych międzynarodowych wydarzeniach (Milan Fashion Week, Viscom Paris, IFA Berlin) i gościł w europejskich stolicach w 2010 roku.

Designerzy MOA są także autorami i realizatorami projektu wnętrz ekskluzywnego sklepu Mennicy Polskiej na krakowskim Wawelu. Zaprojektowane przez Wojciecha Łaneckiego oraz wykonane w zaledwie 3 miesiące wnętrza tworzą luksusowy charakter sklepu, zachowując zabytkowe i historyczne walory miejsca.


otwarcie Concordia Design łączy się też z oficjalnym otwarciem SCHOOL OF FORM.

School of Form to prywatna szkoła projektowania z nowatorską koncepcją nauczania polegająca na połączeniu edukacji projektowej z humanistyczną. Powstała we współpracy z Lidewij Edelkoort, wieloletnią szefową Design Academy w Eindhoven, jedną z najlepszych w świecie trend forecasterów (osób kreujących trendy), która została mentorką i dyrektor kreatywną School of Form.

Misją szkoły jest kształcenie projektantów przyszłości, którzy będą przewidywali i rozumieli trendy społeczne, naukowe i technologiczne.
Będą wychodzili naprzeciw potrzeb społeczeństwa i jednostki.
Będą indywidualnościami, gotowymi pracować w zespole, dopasować się do potrzeb klienta i wymogów procesu produkcyjnego oraz rynku.
School of Form chce wspierać wszechstronny rozwój osobowości i wrażliwości oraz rozwijać kreatywność.

School of Form zaprasza na Dni Otwarte.
więcej szczegółów tutaj.

do zobaczenia w weekend w Poznaniu!

I like design na facebooku
– zapraszam.