dom – marzenie. spełnione marzenie pewnej szwedzkiej rodziny.
dla innych – pożywka dla marzeń o pięknym domu blisko natury.

te wnętrza zachwycają harmonią i wewnętrznym spokojem. jest tu lekkość i przestrzeń.
utrzymane w ciepłej kolorystyce piasku i drewna – bieli, beżu i brązów – są prawdziwą ostoją.

 

Hollviken1

 

Hollviken3

 

Hollviken4

 

Hollviken5

 

choć Sophia i John Wäborg mieli już pewne doświadczenia remontowe, to własnego domu nigdy jeszcze nie budowali. w Höllviken znaleźli idealną lokalizację. ta położona w Skanii miejscowość latem jest popularnym regionem turystycznym. piękne plaże, bliskość przyrody – to było dokładnie to czego szukali.

i choć mieli w głowie pomysł na dom, to w jego realizacji bardzo pomogła im zaprzyjaźniona architektka Hanne Birk. widzieli jej projekty, szkice i entuzjazm. wspólnie rozpoczęli pracę i aktywnie uczestniczyli w niemal każdym etapie powstawania ich wymarzonego domu.

 

Hollviken2

 

Hollviken6

 

świat przyrody zdaje się być integralną częścią przestrzeni mieszkalnej. natura nadała ton nie tylko palecie barw, ale i wyborowi materiałów, które są trwałe i naturalne. ogromne okna, drewniane podłogi, prysznic pod chmurką, sauna – to tylko kilka z tych elementów, które pozwalają subtelnie zatrzeć granicę między tym co wewnątrz a tym co na zewnątrz.

a wewnątrz bystre oko zauważy klasyczne krzesła Hansa J Wegnera, piękną lampę Poula Henningesena w salonie. przed kominkiem – skórzane fotele Butterfly. kuchnię zdobią lampy projektu Georga Nelsona, a w korytarzu napotkamy znajome kropki – wieszaki  Dots od Muuto.

 

Hollviken7

 

Hollviken8

 

Hollviken9

 

Hollviken10

fot. Petra Bindel, stylizacja Emma Persson Lagerberg _elledecoration.se