skąd się bierze pasja? zastanawialiście się kiedyś? co sprawia, że interesuje nas ta a nie inna dziedzina życia, sztuki? dlaczego jednych pasjonują książki, drugich dalekie podróże, trzecich motocykle, a jeszcze innych rękodzieło? te pytania o pasje, choć pozornie proste i banalne, wcale takimi nie są. jest sporo ludzi, którzy pasji nie mają, ba, nie mają nawet jakiś szczególnych zainteresowań, choć moim zdaniem po prostu jeszcze ich nie odkryli. albo może jest coś co ich interesuje, ale nie umieją czy nie chcą się do tego przyznać. nie wnikajmy.

lubię ludzi z pasją. zawsze mają o czym opowiadać. spotkanie z nimi otwiera nowe drzwi, pokazuje, że można się w życiu zajmować różnymi rzeczami. wskazuje aktywności, które mogą pomóc w oderwaniu się od codzienności, zająć ręce by odpoczęła głowa.

dziś miałam przyjemność ponownie spotkać kogoś kto żyje swoją pasją, inspiruje i uczy innych. odwiedziłam miejsce, które być może stanie się dla wielu początkiem świetnej przygody. to pracownia ceramiczna Gliniana Kula, dawniej Marpesja.

 

 

 

 

 

 

właścicielka Glinianej Kuli, Kasia Poniecka, zajmuje się pracą twórczą od lat, specjalizuje się w ceramice. wcześniej podziwiałam jej prace na przedświątecznym kiermaszu, zachwyciły mnie ogromne wazony i misy. ale Kasia to nie tylko artystka, ale też pedagog. od kilku lat prowadzi warsztaty ceramiczne, na których przekazuje swoją wiedzę dotyczącą lepienia gliny, toczenia na kole, wypalania i szkliwienia, ucząc dzieci i dorosłych.
Gliniana Kula zaś to spełnione marzenie o miejscu, które ma być zarówno pracownią, jak i przede wszystkim miejscem spotkań, tak z gliną, ceramiką, jak i z drugim człowiekiem.

 

 

 

 

 

więcej o Glinianej Kuli na facebooku. jeśli chcielibyście spróbować swoich sił w lepieniu gliny to zachęcam do udziału w warsztatach Kasi. w planach są także inne warsztaty artystyczne. pracownia znajduje się w Poznaniu, na ul. Jeleniogórskiej.

 

fot. Agata Ziółkiewicz

ps. ja lepiłam z gliny dziś po raz pierwszy w życiu! nigdy nie jest za późno.

I like design na facebooku – zapraszam.