dom znajduje się po drugiej stronie kuli ziemskiej, tam na dole.
uciekamy do Australii, do Melbourne. ach, jak taka ucieczka kusi w ostatnich tygodniach… tam zaczyna się wiosna.

Toorak, przedmieścia Melbourne, to jeden z najbardziej prestiżowych australijskich adresów. wiele tu pięknych, starych wiktoriańskich domów z ogrodami, choć ten, który dziś odwiedzamy jest starszy – to wiekowa dama pamiętająca czasy georgiańskie. dom zaprojektował Arnaud Wright, a nowoczesną formę nadał jej Robert Mills, odpowiedzialny na aktualną aranżację wnętrz.

Mills wybrał luksus, wygodę i odważny kolor.
ostatecznie mamy XXI wiek, a nie XVIII, prawda? (przynajmniej w tej części zamożnej Australii).

 

Toorak1

 

Toorak2

 

o ile większość domu jest łagodna, o tyle mocne uderzenie intensywnej barwy spotyka nas w pokoju z kominkiem. postawiono na tzw. total look – salon tonie w ciemnym odcieniu burzowego nieba.

 

Toorak3

 

ten ciemnoniebieski, niezwykle elegancki odcień farby Duluxa nosi nazwę Celtic Rush. niebieskim ścianom, kominkowi towarzyszą niebieskie sofy Redondo Moroso oraz stoliki Bell Coffee Table, projektu Sebastiana Herknera, łączące szkło i złoto. to one wprowadzają tu skojarzenia ze stylem art déco. podobnie jak dobrze nam już znane lampy Michaela Anastassiadesa.

 

Toorak4

 

Toorak5

 

Toorak6

 

pozostałe wnętrza – salon, pokój zimowy, sypialnia, łazienka i kuchnia to krainy łagodności i spokoju. utrzymane w łagodnych szarościach z domieszką beżu stanowią miły kontrast dla „celtyckiej gorączki”. to wnętrza o standardzie jakiego możemy się spodziewać w zamożnej dzielnicy. wiele uwagi poświęcono tu detalom. warto zwrócić uwagę nie tylko na meble czy lampy, ale też na wybór dywanów, szkła, tkanin, dekoracji.

we wnętrzach sporo można odnaleźć sztuki nowoczesnej, duże formaty zdobią ściany, akrylowe dzieło gra z odbiciem w korytarzu. to niezwykłe, nieco dramatyczne, teatralne wnętrze intryguje.

 

Toorak7

 

Toorak8

 

Toorak9

 

Toorak10

 

Toorak11

 

Toorak12

 

Toorak13

 

zapytacie: a kto tu mieszka? rodzina z trójką nastoletnich dzieci. po 17 latach spędzonych w Singapurze postanowili mieć własny dom. to spora odmiana dla kogoś, kto wciąż się tuła i wynajmuje. nie dziwi więc też fakt, że to musi być wyjątkowe miejsce.

 

Toorak14

 

Toorak15

 

Toorak16

fot. vogue.com.au