początek roku. nowe plany, marzenia, nadzieje, zmiany.
prawie zawsze tak jest, ale w tym roku jakoś wyjątkowo. przynajmniej u mnie.
może dlatego tak trudno zacząć. bo trema, niepokój. a przede wszystkim: niewiadoma.
choć są i inne powody. po przerwie dłuższej trudniej się powraca, jakby istniała obawa, że nie ma już nic do powiedzenia. a może to życie off-line jest ciekawsze, wartościowsze. wreszcie był czas na spokojne rozmowy, spotkania, na czytanie, oglądanie filmów.
ale czegoś mi brak. tak naprawdę potrzebna jest równowaga, wtedy jest dobrze.
wracam zatem.

wracam, bo tu jest moje miejsce, azyl.
wiadomości dochodzące z Paryża są absurdalne, niepokojące i trudne do zrozumienia.
wielcy ludzie kultury odchodzą z tego świata.
szołbiznes kręci się dalej, kolejne Złote Globy rozdane.
dziwny jest ten świat.
a ja wolę pokazać piękne wnętrza i pozwolić marzyć niż narzekać, martwić albo prawić morały. to nie moje zadanie, nie zajmuję się publicystyką.
w tym ogromnym świecie, niewyobrażalnej ilości informacji dochodzących do nas każdego dnia, każdej godziny, siłą rzeczy trzeba znaleźć swój azyl, schronienie.
wracam zatem.

 

 

i na początek roku małe mieszkanie ze Szwecji. taki nieduży azyl. ideał mieszkania do wynajęcia. a zarazem jest to miejsce, które pokazuje, że małe jest piękne. ograniczona przestrzeń również pozwala na to, by zaistniały eleganckie detale. na co warto zwrócić uwagę? na przykład lustra w złoconych ramach w jadalni – odbijają światło, rozświetlając przestrzeń. biała porcelana na surowym drewnianym stole, oryginalne świeczniki z metalowych rur, biała retro lampa Bumling. okrągłe lustro na pasku stanowi mocny akcent salonu i pozostaje nieco w kontraście do lampy (Spiral SP1 projektu Vernera Pantona).

stonowane barwy i biel. niewielka przestrzeń sprzyja wprowadzaniu w życie trudnej sztuki minimalizmu.
taki azyl łatwo stworzyć, choćby przez jeden prosty zabieg: unikanie jaskrawych barw i przeróżnych wzorów.

 

 

 

 

 

 

 

fot. stadhem.se

a w Nowym Roku życzę wam takiego azylu. życzę spokoju, a także radości. życzę wielu pięknych chwil, życzę byście je potrafili dostrzec i się nimi autentycznie cieszyć. nie czekajcie na nie, szukajcie tych małych chwil każdego dnia. życzę optymizmu, otwartości i odwagi. spełniajcie swoje marzenia, nie tylko te dotyczące waszych wnętrz, mieszkań.
niech to będzie dobry rok!

I like design na facebooku – zapraszam.
zapraszam też na mój profil na pinterest oraz na instagram.