wnętrza świąteczne znajdziecie w tym przedświątecznym czasie wszędzie: blogi, magazyny, strony internetowe świętują, inspirują od dłuższego już czasu. pozwólcie zatem, że ja w tym roku zaproszę was do zajrzenia do archiwum bloga I like design, skorzystania z wyszukiwarki (hasło 'święta’, 'świątecznie’) w poszukiwaniu świątecznej atmosfery. choć obiecuję, że pojawi się jeszcze jedna notka świąteczna, jest w planach, już niebawem.

a tymczasem zapraszam do Szwecji.

to wnętrze industrialne, surowe, szorstkie a zarazem delikatne, kobiece. paradoks? niekoniecznie.
oto artystyczna dusza znalazła idealną przestrzeń do tworzenia.

 

 

 

to studio szwedzkiej ilustratorki książek dla dzieci Sary N Bergman.
to spełnione marzenie z czasów nastoletnich, jej i jej przyjaciółki Hannah Lemholt. we dwie współtworzą one (a także Per Sandahl i Yvonne Arentoft) agencję kreatywną Love Warriors.

ten kwartet początkowo myślał o projektowaniu mebli i elementów wyposażenia wnętrz, aż do czasu gdy w poszukiwaniu inspiracji i wytwórców nie wybrał się do Indonezji. okazało się, że znajduje tam wiele tego co było ich zamysłem.  dziś starannie wybierają i sprowadzają przedmioty, by sprzedawać je w rodzimej Szwecji (i nie tylko, bo posiadają też sklep internetowy). Love Warriors rozwija się, tworzą piękne stylizacje, zdjęcia, przygotowują starannie katalog i zajmują się tym co najogólniej nazwać by można stylem życia. firma doradza, współtworzy przestrzenie zarówno prywatne, jak i publiczne. a po inspiracje można zaglądać na blog Love Warriors.

 

 

 

 

a marzenie Sary spełniło się na sztokholmskim Starym Mieście. choć bywa tu różnie, to właśnie tu znalazła miejsce, które z stało się jej przestrzenią. początkowo działał tu także sklep, jednak po pewnym czasie Sara pozostała wyłącznie przy atelier. tu tworzy, maluje, ale bywa że kilka razy w roku otwiera się na gości, organizując ciekawe wydarzenie czy pop-up store.

w poprzednim wcieleniu był tu zakład mechaniczny. wiele elementów pozostało, nadając wnętrzu surowy, postindustrialny wygląd. nowa właścicielka nadała mu swoje piętno, ociepliła nieco. sporo tu pięknych przedmiotów, które tworzą intrygujące martwe natury. jest artystycznie, bywa poetycko.

 

 

 

 

 

 

fot. Kristofer Johnsson_residence.se

I like design na facebooku – zapraszam.