mężczyzna minimalista. portret we wnętrzu.

oto Nathan Williams, wydawca i przedsiębiorca, człowiek, który stworzył lifestylową biblię – magazyn Kinfolk.
po latach spędzonych w Stanach Zjednoczonych, przyszedł czas na Europę, a dokładniej Kopenhagę. jak się zdaje, to idealne miejsce dla kogoś takiego jak Nathan.

 

nathan cph1

 

to kopenhaskie mieszkanie to „work in progress” – praca w procesie, w toku. tu powstają przeróżne koncepcje, plany, szkice. to miejsce twórczych poszukiwań i inspiracji, stąd stos magazynów, książki, fotografie.
tu także mieści się biuro Nathana, jego osobista przestrzeń pracy.

 

nathan cph2

 

nathan cph4

 

nathan cph5

 

nathan cph6

 

Kinfolk to niedościgniony wzór magazynu dla współczesnych młodych ludzi. ale niezależne, z założenia niszowe, pismo było dla niego początkiem drogi. dziś ten 30-letni Kanadyjczyk jest właścicielem brandu Kinfolk – nowoczesnego domu mediowego, twórcą marki odzieżowej ouur i galerii, miejsca spotkań.

to on wraz z grupą współpracowników wyznacza trendy. jego estetyka bliska jest wszystkim wielbicielom skandynawsko-japońskiego minimalizmu, zwolennikom wolniejszego trybu życia (slow life), aspirującym, młodym, kreatywnym.

 

nathan cph3

 

fenomen Kinfolka to temat na osobną rozmowę. dość powiedzieć, że pojawił się na rynku w dziewięć miesięcy po aplikacji Instagram i poniekąd jej zawdzięcza swój sukces, przynajmniej częściowo. w czasach poważnego kryzysu papierowych magazynów Kinfolk odniósł międzynarodowy i spektakularny sukces. chodziło nie tylko o to, że ludzie chcą kupować i czytać papierowe medium, ale też o to, że chcą być częścią proponowanego stylu życia.

twórcy Kinfolka poszli dalej, na rynku wydawniczym pojawiły się książki: Kinfolk Home, gdzie zaglądamy do starannie wybranych domów z całego świata, a wcześniej Kinfolk Table, który nie tylko opowiada o jedzeniu, ale też wspiera kulturę gromadzenia się wokół jednego stołu. o najświeższym pomyśle – Galerii Kinfolk, miejscu spotkań, wystaw i rozmów pisałam w listopadzie. z całą pewnością ciąg dalszy nastąpi. Kinfolk to styl życia ponadczasowy.

 

nathan williams

fot. via: residencemagazine.se