dostałam FUTU!
najnowszy numer.
już 8 z kolei, ale pierwszy dla mnie.
nie ukrywam, że byłam bardzo ciekawa tego magazynu.

fot. piece_of_glass

o czym jest ten numer FUTU?

Najnowszemu numerowi magazynu – FUTU SUSTAINABILITY przyświeca idea zrównoważonego rozwoju. Wydawca magazynu bezpłatnie udostępnił przestrzeń reklamową organizacjom pozarządowym. Za temat przewodni otwierający nowy numer, FUTU uznało odpowiedzialność za środowisko naturalne. W ósmym numerze artykuły poświęcone życiu w zgodzie z przyrodą przez pryzmat marketingu, designie, sztuki i mody.

Odpowiedzialność designu, proekologiczne strategie biznesowe oraz ich niewłaściwe wykorzystanie, greenwashing, a także hasło 3P (People, Planet, Profit – ludzie, planeta, zysk), to tematy, które redakcja magazynu postanowiła poruszyć i o których rozmawiać z zaproszonymi do numeru gośćmi. Wśród nich znaleźli się Marjorie Ellis Thompson – współtwórczyni i światowej klasy ekspert w dziedzinie marketingu społecznie zaangażowanego (Cause Related Marketing), Kenya Hara – japoński projektant, grafik – dyrektor artystyczny Muji od 2001 r., David Carlson – międzynarodowy ekspert w dziedzinie designu, Piotr Jagielski i Paweł Kudzia – pionierzy CSR na polskim rynku.

Najnowszy numer FUTU został zaprojektowany przez australijskie studio VINCE FROST. Interdyscyplinarne, kreatywne studio angażuje się w szerokie spektrum projektów, od małych projektów artystycznych do identyfikacji wizualnych międzynarodowych koncernów. Dla FUTU stworzyło unikalną koncepcję graficzną, dzięki której przewodnia koncepcja numeru – SUSTAINABILITY – zyskuje na wyrazistości. W ramach współpracy Vince Frost zaprojektował także 16 stron reklamowych dla wybranych międzynarodowych organizacji pozarządowych zajmujących się zrównoważonym rozwojem czyli sustainability.


fot. piece_of_glass

tyle notka prasowa.

a co ja znalazłam tam ciekawego dla siebie?
przyznam, że jestem cały czas na etapie przeglądania i zapoznawania się z treścią, w końcu to ponad 200 stron!

wywiad z Kenya Hara zapowiada się interesująco. z pewnością widzieliście jego pomysły na opakowania. Hara jest projektantem Muji, ale także kuratorem wystaw. na jednej z nich – Haptic – prezentował opakowania Naoto Fukusawy oraz przedmioty Shuhei Hasado.
równie ważne co wrażenia wzrokowe są również doznania dotykowe, a te projekty świetnie to obrazują.

 

fot. piece_of_glass

Olafur Eliasson. Hussein Chalayan.

 

fot. piece_of_glass

tekst o 5.5 designers, o Paulu Loebachu łączącym w swoich projektach rzemiosło z nowoczesnymi technologiami. i jeszcze Oliver Tilbury, Matali Crasset, domki na drzewie, budownictwo ekologiczne oraz biomuzyka.
i dużo więcej.

 

fot. piece_of_glass

no i jeszcze coś dla wszystkich którzy cenią sobie dobrą fotografię.

Tomka Niewiadomskiego 'Wind, Water, Earth’ – przepiękne zdjęcia (już dla nich samych warto mieć magazyn).

fot. piece_of_glass

Nobuyoshi Araki – twórca kontrowersyjny wysoce, bardzo ceniony w świecie fotograf japoński w FUTU 8 przedstawia niezwykłe zdjęcia kwiatów – 'Painting Flowers’.

fot. piece_of_glass

Alexander von Reiswitz fotografuje zwierzęta niczym ludzi. powstają niezwykłe portety.
w FUTU 8 oglądamy zdjęcia jakie powstały w szkołach treserskich, gdzie przygotowuje się zwierzaki do występów w filmie czy telewizji.
wcześniej, w 2007, ten hiszpańskiego pochodzenia fotograf stworzył cykl portretów zwierząt z berlińskiego zoo.

fot. piece_of_glass

FUTU 8 to magazyn w formie albumu, dwujęzyczny: polsko-angielski.
doskonale dopracowany edytorsko.
fonty, rozplanowanie tekstu, zdjęcia – to także współtworzy znakomitą jakość.

magazyn dostępny jest w wybranych galeriach sztuki i concept storach, a niebawem także tutaj.
polecam.