projekt łazienki to coś co zajmowało mi czas, myśli i emocje w ostatnich tygodniach.
obecnie mój pierwszy projekt wszedł w fazę realizacji i z niecierpliwością czekam na efekt końcowy.

w poszukiwaniu pomysłu na łazienkę-marzenie pomógł mi tym razem pinterest. założyłam sobie specjalną tablicę, gdzie umieszczałam różne zdjęcia z nadzieją, że wyłoni mi się z tego w miarę spójny obraz. i tak też się stało. dzięki pinterestowej kolekcji nie tylko uświadomiłam sobie swoje życzenia, ale też naocznie mogłam sprawdzić różne opcje typu: podłoga jasna czy może ciemna? klasyczne płytki czy może imitacja betonu albo drewnianych desek? jaka umywalka? podwieszana czy nablatowa? czy chcę mieć szafkę, szuflady pod umywalką? jakie oświetlenie? jakie lustro? i tak dalej.

a piszę o tym także dlatego, by zachęcić was do korzystania z pinteresta. to nie tylko zbieranie ładnych zdjęć czy inspirujących pomysłów. to także może być dobre narzędzie pracy. moje kolekcje można zobaczyć tutaj.

każdy kto choć raz w życiu urządzał jakąkolwiek przestrzeń, czy to dla siebie czy dla kogoś, dobrze wie, że choć początkowo sprawa wydaje się łatwa, z czasem przybywa pytań na które pilnie trzeba odpowiadać, by móc podjąć decyzje (czy właściwe to okazuje się po jakimś czasie). każdy kto aranżuje przestrzeń, projektuje wnętrze, wie, że te niemal niekończące się pytania należy koniecznie zadać klientowi, by zrobić dobry projekt, by nie było niespodzianek, by dobrze wykonać swoją pracę.

i choć w zasadzie temat łazienki jest dla mnie już zamknięty, to chciałabym się z wami podzielić propozycją włoskiej firmy Rexa Design. to kolekcje łazienek projektu Moniki Graffeo.

 

esperanto

 

esperanto1

 

esperanto3

 

esperanto2

 

esperanto4

 

esperanto5

 

punktem wyjścia do pracy było zainteresowanie się japońskim podejściem do łazienki jako przestrzeni dbania o siebie i poczucia wellness – dobrego samopoczucia wynikającego ze zdrowia fizycznego jak i psychicznego.

łazienka Moniki Graffeo niejednokrotnie przypomina piękny pokój. chwilami mamy wątpliwość czy patrzymy na aranżację w przedpokoju, pokoju dziennym czy może jest to łazienka właśnie. pięknie dobrane materiały, ich tekstury, harmonia barw, formy mebli, ceramiki i dodatków tworzą interesującą całość – obraz nowoczesnej łazienki, miejsca kojącego, służącego nie tylko utrzymaniu czystości, ale i odpoczynku.

 

esperanto6

 

esperanto7

 

esperanto8

 

esperanto9

 

moode1

 

moode2

 

moode3

 

moode4

fot. rexadesign.it

zdjęcia prezentują system Esperanto i system Moode.
więcej informacji na stronie producenta.