cztery kontenery i dom na lato gotowy!
oto fiński przepis na letnią siedzibę.

 

fin kabin1

 

ten konkretny dom postawiono w miejscowości Hartola, z pięknym widokiem na jezioro.
dyskretnie wtapia się w tło. z zewnątrz grafitowo-czarny, w środku monochromatyczny, zachwyca bielą i industrialnym wnętrzem. metal, pewna doza surowości i szorstkości łączy się tu z delikatnością ceramiki, kwiatów i pastelowych dodatków.

 

fin kabin3

 

fin kabin2

 

fin kabin4

 

kuchnia jest niczym z restauracyjnego wnętrza: stalowy zlew, metalowe szafki i wózki na których przechowywane są podręczne sprzęty kuchenne. w zasadzie niemal wszystko jest tu na widoku, pod ręką – naczynia, sprzęty kuchenne, produkty. ich ułożenie tworzy swego rodzaju dekorację. i nie trzeba niczego długo szukać, wystarczy się rozejrzeć.

do tego ceglana ściana, pomalowana na biało. tuż obok zaprasza nieco łagodniejsza w wystroju jadalnia z oknem na całą ścianę. widoczny za nim taras staje się optycznym przedłużeniem. to miejsce jest też zarazem pokojem dziennym (zarówno jadalnia, jak i taras).

 

fin kabin6

 

fin kabin5

 

kontenerowy dom ma piętro. przestrzeń na górze podzielono na cztery części – jedną z nich zajmują schody i korytarz, pozostałe to sypialnie. całość utrzymana w jasnych barwach.

 

fin kabin7

 

fin kabin8

 

fin kabin9

 

tym co zdobi i nadaje charakteru są lampy – duże, metalowe. tu i ówdzie powieszono czarno-białe fotografie. nieduża przestrzeń nie pozwala na bałagan czy nadmiar dekoracji. w sumie – im mniej tym lepiej.

dom ma powierzchnię 60 m kwadratowych, przylegający doń taras to kolejne 50 metrów.
jedyny minus? brak łazienki. mieszkańcy korzystają z łazienki z pobliskiego ośrodka wypoczynkowego.

jak się doczytałam, taki dom z kontenerów można też wynająć.
wakacje w Finlandii? brzmi znakomicie!

 

fin kabin10

fot. kodinkuvalehti.fi, kristakeltanenblog.com