bo design czeka.
właściwie wszystko zaczyna się już w ten weekend, ale potrwa aż do 20 czerwca.

 

„Otwarte na dobry design” – pod tym hasłem w dniach 12 – 20 czerwca 2010 roku odbędzie się trzecia już edycja Gdynia Design Days.
Wspólnie z Miastem Gdynia organizuje je Instytut Wzornictwa Przemysłowego.
W tegorocznej edycji szczególnie istotne będą najnowsze trendy w projektowaniu, związane z nowymi wyzwaniami, jakie stawia w naszym codziennym życiu globalna gospodarka i globalna kultura.

Odwołujemy się do sustainable development (zrównoważony rozwój) życia osobistego, społeczeństw, gospodarki, miast i przestrzeni publicznej, w której żyjemy. Zrównoważony rozwój zapewnia m.in. takie projektowanie produktów i usług, by ułatwiły i uprościły nasze życie, zachowując jednocześnie równowagę w środowisku, w którym żyjemy.
Tę ideę, która jest głównym motto GDD prezentujemy na wystawie tematycznej „re.produkt 2” – Koncepcja 3R: re.duce/re.use/re.cycle, czyli o projektowaniu zrównoważonego produktu poprzez zastosowanie zasad: ogranicz, zużyj, wykorzystaj.

Hasło tegorocznej GDD brzmi: „Otwarte na dobry design”.
Centrum wydarzeń jest Design w Kontenerach – miasteczko na Placu Grunwaldzkim.
W 28 kontenerach prezentować się będzie 20 studiów projektowych i galerii designu różnych branż, których dotąd w Gdyni nie było, m.in. projekty dla miast, a wśród nich ławka miejska studia Latala.
Ponadto swój dorobek pokażą wydziały wzornictwa szkół wyższych, laureaci konkursów designerskich i firmy komercyjne znane z dobrze zaprojektowanych produktów.

W Bramie Spotkań, co wieczór, odbywać się będą prezentacje i wykłady, które w tym roku nawiążą do idei dobrze zaprojektowanego miasta.
Do Bramy zapraszamy projektantów i widzów, będzie można posłuchać i podpatrzeć projektantów przy ich pracy.
18 czerwca w poniedziałek o 21.30 wyjątkowa dyskusja – Pecha Kucha Night to wieczór, w czasie którego swoje projekty i pomysły prezentować będą artyści z różnych dziedzin kreatywnych – architekci, projektanci, fotograficy.

„Jak projektować chętnie kupowane produkty?”– to wystawa Designera Roku 2009 Andrzeja Śmiałka i grupy ERGODESIGN.
Na wystawie dobrych praktyk wzorniczych zobaczyć można przedmioty codziennego użytku, które studio zaprojektowało dla polskich producentów i konsumentów.

tyle informacja prasowa.
jeszcze więcej szczegółów znajdziecie tu: Gdynia Design Days.
polecam!