nie od dziś wiadomo, że styliści mieszkają pięknie.
i dlatego właśnie zajrzymy do mieszkania jeszcze jednej stylistki, o której kiedyś już tu na I LIKE DESIGN pisałam.

Elin Kickén jest młodą osobą z bardzo dużym doświadczeniem wnętrzarskim. należy do trzeciego pokolenia, które zajmuje się tym tematem. jej dziadek produkował meble, jej mama i rodzina prowadzili sklep z meblami, nieustannie poszukując nowych dodatków. stąd też sama Elin chcąc nie chcąc weszła w ten świat i już jako nastolatka pomagała w sklepie, by wkrótce dojść do wniosku, że to i jej droga.

postanowiła uporządkować nieco swoją wiedzę i wybrała się na kurs pod kierunkiem Lotty Agaton. lepiej wybrać nie mogła! a kiedy miała już doświadczenie, wiedzę, doszły nowe kontakty w branży i mogła działać samodzielnie. znalazła się w Goteborgu i zaczęła pracę w dobrze znanej agencji nieruchomości Alvhem.

zmianę przyniosło spotkanie z Evalottą Sundling. postanowiły razem założyć firmę, która doradza innym jak komunikować się słowem i obrazem. a przyznać trzeba, że na tym znają się znakomicie – wystarczy zajrzeć na ich stronę, by się o tym przekonać naocznie. warto!

a poza tym ich firma zajmuje się też aranżacją wnętrz domów prywatnych. zleceń jest sporo, marzy im się Nowy Jork, choć bardziej realny jest Sztokholm – ale na wszystko przyjdzie czas.

 

 

a tymczasem zaglądamy do mieszkania Elin w Goteborgu. dzieli je z swoim partnerem Joachimem.
można by powiedzieć: jak tu szaro! ale przyjrzyjmy się uważniej. to nie byle jaka szarość, niejednolita.
to piękne, naturalne tło dla wybranych oryginalnych przedmiotów, małych dzieł sztuki, dekoracji, które tworzą niebanalne wnętrze mieszkania.

 

 

 

 

 

spokojne, stonowane barwy tworzą harmonię. warto podpatrzeć jak ją uzyskać, a sama Elin zdradza jeden ze swoich zawodowych sekretów: komponuj całość, układaj przedmioty lub obrazy w grupy, kompozycje.
i nie kupuj przypadkowych rzeczy kierując się modą lub emocjami – zawsze zapytaj siebie: czy naprawdę będzie mi to pasowało?

 

 

 

 

 

 

 

fot. residencemagazine.se_Mikael Lundblad

ps. zatęskniłam za moim blogiem, za pisaniem i pięknymi wnętrzami. ty też?