stolarz ma na imię Kim i jest przystojnym Duńczykiem. ale nie dlatego będzie o nim mowa.
powodem jest jego dom, który zaprezentował niedawno magazyn „Residence”.
dom mieści się w Kopenhadze, a jego wnętrza stanowić mogą najlepszą reklamę pracy Kima Dolvy.

 

KimDolva1

 

KimDolva2

 

KimDolva3

 

siedem lat temu wraz ze znajomym, Sørenem Jespersenem, postanowili założyć firmę – Kobenhavns Mobel Snedkeri. poznali się na studiach, zaprzyjaźnili i chcieli razem pracować. ale nie był to początek zawodowej drogi Kima. wcześniej zdobył zawód twórcy gitar, pracował też jako grafik, projektując loga, strony internetowe i tym podobne.

ale zapach drewna uwiódł go całkowicie, kusiła większa forma. życie przyniosło szansę, by się sprawdzić. zaczął od… własnej kuchni, którą koniecznie trzeba było odnowić, zmienić. dziś jest współwłaścicielem firmy produkującej luksusowe kuchnie, a także garderoby i meble.

 

KimDolva4

 

KimDolva5

 

KimDolva6

 

KimDolva7

 

KimDolva8

 

dom, w którym mieszka z żoną, Mette Bonaventure, ilustratorką i ceramikiem oraz dwójką dzieci to 150 metrów kwadratowych. na prezentowanych zdjęciach zobaczyć możemy także jego pracownię i showroom.

biel nadaje świeżości i przestrzeni, dębowe drewno – charakteru. i już chciałam napisać, że to męskie wnętrze, bo odnoszę wrażenie, że decydujący głos w projektowaniu wnętrza należał tu do pana domu, ale w zasadzie nie ma to znaczenia. wnętrza są interesujące, a meble wykonane z wielką starannością i miłością do drewna.

 

KimDolva9

 

KimDolva10

fot. residencemagazine.se