paryskie klimaty, choć to nie Paryż. ale o tym za chwilę.
piękne, przestronne, stare, przedwojenne mieszkanie.
na pierwszy rzut oka zachwyca malachitową tapetą, niezwykle oryginalnymi lampami i drewnianym parkietem. ale potem przyglądamy się dokładniej. i wówczas dostrzegamy dekoracje, obrazy, meble.

 

Warsaw apt Colombe Design1

 

Warsaw apt Colombe Design2

 

w holu króluje żyrandol Citadel, projekt holenderskiego studia Quasar.
na drugim planie malachitowa tapeta od Cole And Son.

 

Warsaw apt Colombe Design3

 

Warsaw apt Colombe Design4

 

Warsaw apt Colombe Design5

 

Warsaw apt Colombe Design6

 

Warsaw apt Colombe Design7

 

w części jadalnej duży drewniany stół otaczają czarne krzesła ze sklejki od Vitry, a nad nimi ramiona rozpościera lampa projektu Serge’a Mouille’a. w narożniku natkniemy się też na lampę Michaela Anastassiadesa.

 

Warsaw apt Colombe Design8

 

Warsaw apt Colombe Design9

 

Warsaw apt Colombe Design10

 

w salonie lustro Oskara Zięty zajmuje miejsce nad kominkiem. lampa niczym elegancki letni kapelusz to Vertigo projektu Constance Guisset. na przeciwko okna wnęka z szezlongiem, zdobiona aksamitną tkaniną La Pantere Pierre Frey. wystrój wnętrza to intrygujący mariaż klasyki i nowoczesności. odważny i oryginalny.

 

Warsaw apt Colombe Design11

 

Warsaw apt Colombe Design12

 

Warsaw apt Colombe Design13

 

Warsaw apt Colombe Design14

fot. Rafał Lipski, vogue.com.au

za projekt odpowiada Marta Chrapka z polskiego studia Colombe Design, a mieszkanie nie znajduje się w Paryżu, a w innej stolicy europejskiego miasta – w Warszawie. ach, takie niespodzianki lubię!

ps. naprawdę niezwykłe są drogi, które prowadzą do Warszawy: te niezwykłe wnętrza znalazłam przez pewną stronę, która zaprowadziła mnie do australijskiej (!) edycji Vogue Living. chyba pora zacząć przeglądać portfolia i strony polskich projektantów 😉
sugestie i podpowiedzi mile widziane.