tak właśnie – zaocznie, a nie naocznie. nie byłam w Mediolanie (jeszcze), ale mam nadzieję to zmienić w przyszłości. nie tylko dlatego, że już samo miasto mnie interesuje i Włochy w ogóle, ale przede wszystkim ze względu na święto designu, jakie corocznie odbywa się tamże.
bazując na jednej z najlepszych stron poświęconych projektowaniu – dezeen.com, chciałam pokazać wam to co mnie zainteresowało, co zwróciło uwagę, zaintrygowało, zachwyciło lub rozśmieszyło. przegląd bardzo subiektywny (jak to zwykle na moim blogu) i w żaden sposób niereprezentatywny do tego co można było zobaczyć na Salone Internazionale del Mobile di Milano w 2012 roku.

nie jest to relacja, raczej inspiracja.

zacznę od… bieli.

 

pastele też w modzie.

 

 

coś do oświetlenia, coś do siedzenia.

 

i jeszcze – design niezupełnie serio.

 

fot.via: dezeen.com; zestawienie: piece_of_glass

jak widać, wśród moich ulubionych projektantów prym wiedzie Nendo wraz z Front. ale są i inni. jeśli interesują was wyróżnione przeze mnie projekty to polecam cykl tekstów poświęconych targom w Mediolanie na dezeen.com właśnie.

a tym którzy poszukują bardziej konkretnych informacji i relacji właśnie polecam tę redakcji Design Alive. koniecznie przejrzyjcie galerię zdjęć.

I like design na facebooku – zapraszam.