tegoroczne odkrycie, zaskoczenie i radość: Aoomi.

Aoomi Design Studio odważnie i z przytupem wkroczyło w świat projektowania. zabłysnęło niczym supernowa na tegorocznym Salone del Mobile w Mediolanie. i można spokojnie mówić o sukcesie, bowiem o ich projektach, szczególnie ceramice, pisano w wielu relacjach z włoskich targów. a niedawno Łódź Design Festival nagrodziło ich dwie kolekcje must have, co oznacza, że spotkamy studio jesienią na wystawie w Łodzi.

 

aoomi milano

 

Aoomi – pod tą skandynawską nieco nazwą kryje się studio projektowe trzech dziewczyn: Patrycji, Sary i Kasi. znają się z liceum, wybrały kreatywne studia: projektowanie produktu, grafika, tkanina. w końcu zjednoczyły siły i wdrożyły w życie własne pomysły: stworzyły nie tylko pracownię projektową, ale i markę. a co więcej, zaproponowały znakomite produkty: kolekcję ceramiki, kolekcję pościeli oraz kolekcję akcesoriów z papieru i skóry. a wiedza i doświadczenie każdej z nich pozwalają na interdyscyplinarność Aoomi.

projektantki inspiruje i fascynuje Skandynawia. chcą, by i nasze polskie, a zarazem ich własne, produkty były proste, funkcjonalne, estetyczne i ponadczasowe – podobnie jak rzecz ma się w projektowaniu skandynawskim od wielu lat. cel: żyć pięknie na co dzień. mając takie wzory i ambicje, udaje im się zarazem realizować własne, oryginalne pomysły, które mają ogromne szanse na to, by odnieść sukces.

 

aoomi1

 

aoomi2

 

aoomi3

 

aoomi4

 

aoomi5

 

proste, graficzne wzory, linie, kropki, kratki. stonowane kolory: biel, szarości. takie są tekstylia Aoomi: poduszki, pościele. w podobnie minimalistycznej estetyce utrzymana jest ceramika, z tą różnicą, że pojawia się kolor: delikatny róż i błękity. proste formy, nakrapiane faktury już podbiły serca wielu wielbicieli, czy też może jednak wielbicielek ładnych naczyń.

 

aoomi6

 

aoomi7

 

aoomi8

 

aoomi9

 

aoomi10

 

ach, co tu dużo pisać: jestem autentycznie zachwycona i trzymam mocno kciuki za Aoomi.

 

aoomi11

fot. aoomistudio.com