otwarta, jasna przestrzeń, piękne szarości i biel, nowoczesne lampy i intrygujące tapety.
minimalnie, ale wygodnie. prosto, ale niebanalnie.
tak w skrócie można by określić mieszkanie, do którego was dziś zapraszam.

 

powisle1

 

inspirację dla aranżacji wnętrz tego warszawskiego mieszkania stanowił duński design, choć dostrzec tu można także francuskie wpływy. dom mieści się w centrum Warszawy, na Powiślu. mieszka w nim czteroosobowa rodzina, mając do dyspozycji około 130 metrów kwadratowych.

postawiono na nowoczesne rozwiązania, otwartą przestrzeń pełną światła.
kuchnia z założenia miała być jasna, co nie znaczy: biała. wybrano subtelny odcień szarości. ciekawym elementem jest tu geometryczna, trójwymiarowa tapeta, ochroniona szkłem, która wraz z kwarcytowym blatem stanowi elegancką całość. niekwestionowaną ozdobą jadalni są dwie duże matowo-szare lampy Ronde od Gubi (projekt Oliviera Schicka). powracają one w innym kolorze i rozmiarze jako ozdoba korytarza.

 

powisle2

 

powisle3

 

powisle4

 

kuchnia swobodnie przechodzi w jadalnię z pięknym dębowym stołem, a dalej otwiera się na salon – pokój dzienny, gdzie toczy się życie rodzinne. tu miękkie sofy zapraszają do odpoczynku, a zdecydowane barwy dywanu choć zaskakują nieco, to zarazem wprowadzają dobrą energię do wnętrza.

 

powisle5

 

powisle6

 

a skoro pod stopy patrzymy – nie sposób nie zauważyć pięknej drewnianej, szczotkowanej deski, ułożonej we francuską jodełkę. zaś w korytarzu naszą uwagę z całą pewnością zwróci geometryczna mozaika, ciekawie komponująca się z oryginalną tapetą z parasolkami.

 

powisle9

 

przestrzeń dzienna stopniowo nabiera koloru, przechodząc w ciemniejszą szarość zasłon, kanapy z poduszkami, na ogromnym ciemnozielonym regale kończąc. sporo tu jeszcze wolnego miejsca, które z czasem się zapełni. dla właścicieli ważne było to, by mieć dużo miejsca do przechowywania. część szaf skryła się we wnękach na korytarzu, który optycznie powiększa duże lustro, ale dom posiada też osobne garderobę i spiżarnię.

zachwyca pokój dziecięcy. jest spokojnie, harmonijnie i przytulnie. dzięki ładnie dobranym pastelowym kolorom mebli, zasłon, dywanu, a także pięknej tapecie Cole And Son i miękkim, delikatnym lampom – chmurkom ze Studio Italia Design stworzono tu przyjemną, ciepłą atmosferę.

 

powisle7

 

powisle8

fot. zablockastudio.pl

projekt wnętrz: studio projektowe Joanna Zabłocka.