nowoczesne, w post-industrialnym klimacie biuro znalazłam w San Francisco. i choć wystrój wnętrza sugeruje być może nowojorski loft, to jednak jesteśmy na zachodnim krańcu Stanów Zjednoczonych.

 

SF office2

 

SF office1

 

NICOLEHOLLIS to kolektyw architektów, projektantów wnętrz i mebli założony przez małżeństwo Nicole Hollis i Lewisa Heathcote’a. Nicole jest dyrektor kreatywną, Lewis zarządza całością. współpracujący zespół liczy trzydzieści osób.

to ich nowe biuro, które z założenia miało być jasnym czystym płótnem.
to dlatego zdecydowano się na biel i czerń. są kontrastowe, ale zarazem nie skupiają uwagi, nie rozpraszają uwagi. i są eleganckie. i świetnie pasują do wybranego industrialnego stylu wnętrza. jego ozdobą są oryginalne lampy i meble. powstało wnętrze na swój sposób powściągliwe, niemal minimalistyczne.

 

SF office13

 

SF office5

 

dużo dziennego, naturalnego światła wpuszczają wysokie okna. za nimi rozpościera się widok na miasto.

oprócz przestrzeni pracy, czyli najkrócej mówiąc rzędu biurek z komputerami, jest tu przestrzeń na spotkania z inwestorami, rozmowy z firmami, prezentacje materiałów.

 

SF office3

 

SF office4

 

SF office6

 

SF office7

 

SF office8

 

do prezentacji wybranych materiałów do projektu architekci używają akrylowych tacek, po prostu.

jest też kuchnia z jadalnią, które sprzyjają rozmowom i integracji zespołu.

 

SF office10

 

SF office9

 

te wnętrza przeczą twierdzeniu, że szewc bez butów chodzi. twórczy kolektyw dokładnie przemyślał i doskonale zaprojektował swoją przestrzeń do pracy. a to w jakim otoczeniu pracujemy również ma niebagatelne znaczenie dla tego jak się czujemy w miejscu pracy.

 

SF office11

 

SF office12

fot. via: dwell.com