
nie ma piękna bez cienia. piękno odnajdywane w grze cienia i światła. pochwała cienia. cały czas mam w głowie zdania z książki o japońskiej estetyce. próbuję sobie wyobrazić stare japońskie domy i panujący tam mrok, który przenikają słoneczne promienie. szukam takich obrazów, choć sama od cienia uciekam. im dalej w jesień tym bardziej szukam światła,[…]




