skąd się biorą trendy? czym są? jak będziemy mieszkać w niedalekiej przyszłości?
o tym i wielu innych sprawach miałam przyjemność rozmawiać z Li Edelkoort, światowej sławy forecasterką i mentorką poznańskiej School of Form. spotkanie z panią Li jest wydarzeniem. jeśli kiedykolwiek mieliście okazję obejrzeć jej prezentację, posłuchać jej prognoz, to wiecie o czym mówię.

Lidewij Edelkoort jest postacią charyzmatyczną, fascynującą osobowością, niezwykle otwartym umysłem.
przyznam szczerze, byłam zestresowana przed wywiadem, przecież niecodziennie można rozmawiać jedną z najważniejszych osób w świecie projektowania i designu. rozmowa potoczyła się bez problemów i tylko czasu zabrakło by zapytać o jeszcze więcej, zgłębić niektóre kwestie. może następnym razem.

zainspirowana prezentacjami, które miałam przyjemność obejrzeć, spróbuję wam pokazać trendy które mają nadejść w najbliższym czasie.

 

 

 

„Trend koresponduje ze zmianą społeczeństwa, jest swego rodzaju wytłumaczeniem nowej mentalności, nadaje formę nowemu stylowi życia. To swego rodzaju lustro nas samych”. 

 

 

 

„Projektanci stanowią część trendów, oni je formułują na bardzo wczesnych etapach”.

 

 

 

„Zmiany we wnętrzach będą związane z naszym nomadyzmem”. 

 

 

 


 

wywiad można przeczytać na Domosfera.pl:
Współczesny nomada. Wywiad z Li Edelkoort.
a jeśli kiedykolwiek będziecie mieć możliwość posłuchania wykładu Li Edelkoort – nie przegapcie okazji.
to otwiera oczy. inspiruje. rozbudza ciekawość świata.

 

fot. via: pinterest.com

ps. dziękuję tym, którzy w pewien piątek na facebooku trzymali za mnie kciuki, choć nie wiedzieli dlaczego. teraz już wiecie – to był dzień Ważnego Wywiadu. dziękuję też Kasi i wszystkim tym osobom, które mnie wspierały i zachęcały do przekraczania swoich ograniczeń.
a trema była, bo sztuki wywiadu uczę się cały czas.

I like design na facebooku – zapraszam.