to jest ich czas. Note Design Studio.

to multidyscyplinarne studio projektowe ze Sztokholmu odnosi sukces za sukcesem. rok temu docenił je magazyn Residence, a niedawno otrzymali tytuł Projektanta Roku od szwedzkiej Elle Decoration. coś musi być na rzeczy, prawda?

wczoraj natomiast otwarto w ArkDes – Szwedzkim Centrum Architektury i Designu – wystawę dedykowaną Note Design Studio. wystawa powstała we współpracy z magazynem Residence, a za znakomitą aranżancję i stylizację odpowiedzialna była Lotta Agaton.

 

note design studio_lottaa1

 

note design studio_lottaa2

 

note design studio_lottaa3

 

note design studio_lottaa4

 

note design studio_lottaa5

 

note design studio_lottaa6

 

note design studio_lottaa7

 

o wystawie piszą chyba wszystkie skandynawskie blogi, co nie dziwi, bo ciekawa i świetnie zrobiona. w kilku kubikach, w monochromatycznych tonacjach, zaaranżowano przestrzenie mieszkalne: pokój, sypialnię, łazienkę, pracownię, salon, meblując je projektami Note Design Studio.

 

note design studio_lottaa8

 

i zdecydowanie warto się przyjrzeć jak to robią Szwedzi, bo jak się okazuje naprawdę nie potrzeba wiele, by w prosty a zarazem oryginalny sposób, bez zbędnych ozdobników, zaprezentować wyposażenie wnętrz. polecam uwadze wszystkim tym, którzy głowią się nad aranżacjami przestrzeni wystawowej.

[i aż żałuję, że nie mieszkam w Sztokholmie, tym bardziej, że w tym samym czasie, teraz właśnie trwają Stockholm Furniture Fair i Stockholm Design Week. wydarzenia obserwuję przez instagram – dzieje się dużo ciekawych rzeczy].

 

note design studio_lottaa9

 

note design studio_lottaa10

 

note design studio_lottaa12

 

Note Design Studio zajmują się szeroko rozumianym projektowaniem: architektura, wnętrza, produkt, grafika, strategia. planuję osobny tekst dotyczący projektantów, więc tym razem zapraszam do zajrzenia na ich stronę.
a poniżej kilka ich projektów, które szczególnie mi się spodobały.

 

low_061

 

low_04

 

lampy MCE pojawiły się na blogu przy okazji kolorów Pantone na 2016 rok, a już z całą pewnością wielu z was dobrze zna świecznik Point of View dla Menu. tymczasem mnie od jakiegoś czasu uwodzi lampka Vinge.

 

vinge_portrait

fot. lottaagaton.se, notedesignstudio.se
zdjęcia z wystawy: Kristofer Johnsson, stylizacje: Lotta Agaton