czasem bywa tak, że kiedy w końcu mamy ten swój własny pokój to okazuje się też, że zarazem mamy problem. o ile przestrzeń szybko zapełni się meblami, o tyle ciekawe zaaranżowanie ścian zostawiamy na później. i to 'później’ często przedłuża się w nieskończoność (wiem coś o tym). dlaczego? bo brakuje pomysłu.

można na ścianie powiesić rodzinne fotografie, można ciekawe plakaty, ale bywa i tak, że potrzebujemy czegoś ciekawego, czegoś co by zdobiło nasze ściany, ale takiego, by zbyt nie przeszkadzało. nie jestem pewna czy wiecie co mam na myśli. dlatego najlepiej pokażę to co znalazłam.

 

 

 

 

botaniczne grafiki to prace Pernille Moller Folcarelli.
wszystkie są wykonane ręcznie i są wyrazem jej zachwytu światem nordyckiej przyrody wśród której żyje. wiele roślin które wykorzystuje w swoich pracach znalazła w swoim ogrodzie. grafiki w formie plakatów czy kartek pocztowym można kupić na stronie projektantki.
zauważcie, że Pernille Folcarelli podpowiada nam też jak przygotować takie obrazki, w jaki sposób ładnie je rozmieścić na ścianie, jak je harmonijnie połączyć. warto podpatrzeć to i owo.

 

 

 

fot. pernillefolcarelli.dk

i niech ta notka posłuży za inspirację do tego by rozejrzeć się bacznie wokół i spróbować samej/samemu zrobić ciekawą botaniczną grafikę. myślę sobie, że polskie liście i rośliny są równie interesujące co te nordyckie.
a może taka grafika/obrazek to jest też pomysł na prezent? 

I like design na facebooku – zapraszam.