albo: niech się święci 4 maja!
a tego dnia, jak się dowiedziałam przed chwilą, jest dzień „Gwiezdnych Wojen”.
o czym wie ponoć każdy szanujący się fan tego filmowego cyklu i popkulturowego fenomenu.
„May the force be with you” – „may the fourth” – po angielsku brzmi bardzo podobnie, więc świętujemy!

a co ma design do tego? o, całkiem sporo! filmowa kosmiczna saga inspiruje niesłychanie. dziś nie będę rozwijać tematu, ale przedstawię jeden przykład od mojego ulubionego japońskiego studia Nendo.

 

star-wars-nendo1

 

Nendo jest niezwykłe, flirtuje z komercją, pracuje mniej lub bardziej niezależnie, ale zawsze pozostaje wierne sobie, swojej minimalistycznej stylistyce. tak jest i tym razem.

udało im się uszczknąć kawałek dla siebie z tego gigantycznego tortu jakim są Star Wars. działając w ramach franczyzowej umowy, Nendo proponuje kolekcję dla fanów filmu. to 16 różnych przedmiotów nawiązujących do postaci i pojazdów z legendarnej już serii science fiction. a wśród nich skarbonka, naszyjnik, solniczka i pieprzniczka, kubeczki, przyciski do papieru. nie wszystkie muszą mieć praktyczne zastosowanie, niektóre są tylko ozdobą.

 

star-wars-nendo2

 

star-wars-nendo3

 

star-wars-nendo4

 

star-wars-nendo5

 

minimalistyczne, proste formy wykorzystujące charakterystyczne cechy cieszą oko nie tylko fana Star Wars. a jednocześnie są doskonałym przykładem na to, że tzw. gadżet nie musi straszyć czy też inaczej rzecz ujmując: kusić swoim kiczowatym urokiem.

 

star-wars-nendo6

 

star-wars-nendo7

 

star-wars-nendo8

fot. via: dezeen.com

a, zapytacie pewnie gdzie można to kupić. kolekcja będzie dostępna w japońskiej sieci sklepów Seibu-Sogo.