jest pewien całkiem dobry sposób na reklamę: pokazać swoje mieszkanie.

ale nie chodzi o to by sprzedawać swoją prywatność. mam na myśli raczej fakt, że dobrze zaprojektowana przestrzeń może stać się doskonałą wizytówką projektanta. w końcu – jak cię widzą tak cię piszą – czy tego chcesz czy nie. jeżeli więc masz możliwość wpływu na to jak cię będą postrzegać albo chcesz wykreować swoją markę – pokaż jak mieszkasz.

a jeśli poza byciem projektantem lub projektantką, jesteś też właścicielem lub właścicielką sklepu z wyposażeniem wnętrz, wówczas tym bardziej warto pokazać jak przedmioty, które proponujesz i sprzedajesz, żyją we wnętrzu. pokaż zatem świat w jakim żyjesz, jaki stworzyłaś na własne potrzeby, a zarazem podpowiedz jak to zrobić (korzystając z mebli czy dodatków z twojego sklepu). szybko możesz stać się kimś kto promuje dany styl życia czy estetykę.

proste, prawda? tak, teoretycznie tak. bo do tego trzeba mieć jeszcze dobrą rękę i oko do stylizacji oraz dobrego fotografa wnętrz. plus jeszcze: warto co jakiś czas zmieniać wystrój wnętrza (co sezon?) i ponownie zrealizować sesję.

to co się dzieje później to już efekt śniegowej kuli. wystarczy wrzucić w internet, a zdjęcia rozprzestrzenią się błyskawicznie po różnych stronach, blogach, pinterestach i tym podobnych, z facebookiem włącznie. i jak sądzę, na efekt w postaci: dobrej opinii, źródła inspiracji oraz wzrostu sprzedaży, nie trzeba długo czekać.

to taki mały przepis na promocję.

kto tak robi? wiele firm i osób jak sądzę. na przykład Tine K (o której pisałam już wielokrotnie na blogu) – pokazując swoje mieszkanie, sprzedaje produkty Tine K właśnie. przykłady tutaj i tutaj. tak samo zadziałała ostatnio projektantka i współwłaścielka firmy By Nord – Hanne Berzant.

 

 

oto wnętrza jej domu z Hellerup, niedaleko Kopenhagi.
nowoczesne, jasne, pełne lekkości i powietrza.
duński dom w odsłonie zimowej.
jest tu elegancko, ale ciepło i wygodnie. chętnie bym się tu rozgościła.
wystarczy dodać kilka elementów i mamy nastrój świąteczny.

 

 

 

 

 

fot. www.guardian.co.uk_Heidi Lerkenfeldt 

to odsłona pierwsza tego domu. druga niebawem.
wybaczcie gadulstwo, tak to jest gdy nie pisze się częściej 😉

I like design na facebooku – zapraszam.