pamiętam mój zachwyt kiedy niemal dokładnie rok temu pierwszy raz zobaczyłam to wnętrze w brytyjskiej edycji „Elle Decoration”. coś pięknego! strasznie mi się podobało. i nadal tak jest. tak więc kiedy natrafiłam na te zdjęcia w sieci, postanowiłam nie czekać długo i wrzucić je na bloga.

 

 

oto wakacyjny azyl na Karaibach. co prawda, wyspy te kojarzymy raczej z nasyconymi, gorącymi, pulsującymi energią kolorami, a tu jakoś ich brak. a to dlatego, że mieszkają tu Duńczycy. ale znając już nieco ich estetyczne upodobania, ten dom wcale nie powinien nas dziwić.

owi Duńczycy to właściciele DAY Birger et Mikkelsen*, kultowej duńskiej marki odzieżowej i wystroju wnętrz, Marianne Brandi i Keld Kikkelsen. na karaibską wyspę Saint Barthelemy zawitali po raz pierwszy 16 lat temu i z miejsca się zakochali. postanowili stworzyć tu swój wakacyjny dom. ich pierwszy poza rodzimą Danią.

 

 

 

i tak też się stało. teraz przyjeżdżają tu odpocząć, ale zdarza się, że i poszukać inspiracji dla swojej pracy.

 

 

 

wnętrze domu łączy elegancko skandynawskie elementy z egzotyką, etnicznymi pamiątkami z przeróżnych podróży.

 

 

 

 

fot. www.marieclaire.it, www.housetohome.co.uk

*DAY Birger et Mikkelsen pojawiła się już na tym blogu dwukrotnie, raz na lato, raz jesienią. i pewnie jeszcze powróci. bowiem moja sympatia do Duńczyków i ich wzornictwa nie maleje, wręcz przeciwnie.

I like design na facebooku – zapraszam.